Lepiej zacząć od TypeScript czy JavaScript? (AngularJS)

0

Dzień dobry,

Zwracam się do was z pytaniem, ponieważ bardzo mało miałem styczności z JavaScript. Otóż przyszło mi pracować przy projekcie Angular + .Net Core i chciałbym poszerzyć swoją wiedzę o Angularze. Jeśli nie miałem styczności w JavaScript, a chcę nauczyć się Angulara to lepiej zacząć od javascript, czy nie bawić się i od razu uczyć się typescriptu. Czy jeśli zacznę od JavaScript to lepiej zrozumiem TypeScript, czy nie ma to znaczenia ?

Pozdrawiam :)

0

Angular2 czy 1? Zależy w czym piszecie, czy w ts czy js. Z punktu biznesowego lepiej żebyś ogarnial to w czym piszecie (ts lub js ) i ja tak bym zrobił ale dodatkowo w domu albo w drodze so pracy uczył się czystego jsa bo to podstawa. I jeśli nawet chcesz ruszyć ts to ucz sie jsa ale yak jak mowie skoro to projekt w pracy to cisnij ts i dodatkowo js

0

Czy jeśli zacznę od JavaScript to lepiej zrozumiem TypeScript, czy nie ma to znaczenia?

Poznając surowy JavaScript przed TypeScriptem pewnie lepiej zrozumiesz pewne rzeczy (albo powody dla których coś jest zaimplementowane tak, a nie inaczej w TS), ale nie przesadzałbym za bardzo i nie tracił na to czasu.
No chyba, że nie znajdziesz jakichś dobrych materiałów, które tłumaczą TypeScript od zera (prawdopodobnie większość będzie zakładała, że JS już znasz).

1

Musisz znać javascript.

0

Jeśli projekt jest w TypeScript i uczysz się typowo "pod projekt", to pragmatyzm sugerowałby wdrażanie się w TypeScript.

Ale z drugiej strony nie wdrożysz się w TypeScript bez znajomości JavaScriptu, bo TypeScript to tylko nakładka na JSa. Moim zdaniem źle do tego podchodzisz, to nie są dwa odrębne języki. TypeScript jest zbudowany na JavaScripcie, więc nie wiem jak chcesz pisać w TypeScript bez znajomości JavaScriptu.

1

Projekt jest pisany w TS. Dobrze mówicie, zacznę od JS. Na pewno będzie to rozsądniejsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1