Problem z zalacznikiem

0

Pisze w myeclipsie program ktory miedzy innymi ma wysylac maile. Javamail bardzo to ulatwia ale mam jeden problem. A mianowicie, jak dolaczyc do wiadomosci zalacznik w formie fizycznej ( czyli nie attPart.setDataHandler(new DataHandler(new FileDataSource(source))); ) ale nie uzywajac javax.mail.util (ByteArrayDataSource) gdyz nie jest to biblioteka standardowa i po jej dolączeniu występuja komplikacje i innymi czesciami programu. Moje pytanie brzmi jak dolaczyc plik (ktory mam w postaci byte []) jako zalacznik do wiadomosci bez uzycia ByteArrayDataSource lub jak dolaczyc ta klase ale osobno nie jako caly mail.jar? Z gory dziekuje za pomoc!

0

Masz 3 możliwości:

  • rozpakować JAR'a zawierającego klasę, której nie chcesz używać i spakować do jednego jara z całą aplikacją
  • utworzyć katalog z zewnętrznymi bibliotekami i wskazać je w pliku manifestu
  • dalej kombinować ;)
0

Zmienilem byte [] na InputStream bo tak jest podobno lepiej udalo mi sie nawet zalaczyc zalaczniki .pdf z tym ze odbierajac wiadomosc zamiast jako zalaczniki tresc wiadomosci jest wypelniona kodem plikow (krzakami) - wiem ze czasem jak sie wysyla txt to nie dochodzi jako zalcznik ale jako tresc no ale txt to txt a pdf to juz nie jest cos co da sie czytac. Co robie zle ?

0

(...) po jej dolączeniu występuja komplikacje i innymi czesciami programu (...)

A jakiego rodzaju komplikacje to są? Co z czym się gryzie?

0

Z Session ale poza tym powinno to korzystac tylko z bibliotek standardowych bo tak nalezy pisac jesli to tylko mozliwe i zeby mozna bylo to jescze nie raz wykorzystac.

Dlaczego zalaczniki nie zalaczaja sie w formie plikow lecz tak jak opisalem powyzej ?? Prosze o pomoc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0