Problem ze switchem

0

Mam nastepujacy problem. W case chce wczytac z klawiatury dane. Robie to identycznym sposobem jak wczesniej poza switchem. I ku mojemu zdziwieniu to wczytywanie w case nie chce dzialac. To znaczy podczas uruchamiania programu to wczytywanie z poza switch'a dziala bez zarzutu, natomiast w momencie wyboru opcji ze switcha, ktora odpowiada m.in. za wczytanie pojawia sie "Podaj dane: "(i tu ma nastapic wpisanie danych z klawiatury przez uzytkownika) i ponownie wyswietla mi sie menu tak jakby ominelo to co dalej jest w casie. Chodzi mi o to ze nie moge wpisac danych z klawiatury bo mi sie menu z powrotem wyswietla. Czy w switch'u jakos inaczej trzeba wczytywac dane z klaitury czy jak to jest ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

0

hmmmm ale nagmatwales....
ogólnie jak testowałem to co mówiłeś po swojemu zauważyłem, że po odebraniu jakiejś zmienne a z System.in.read przesyłane były jescze dwa znaki o ascii 13(Carriage Return) oraz 10 (Line Feed), a więc powinieneś je przechwycić do jakiś np. zmiennych tymczasowych typu:
int zm1=System.in.read(); //tu ci wejdzie 13
int zm2=System.in.read(); //tu ci wejdzie 10
no i jak je odbierzesz możesz przejść do switche'a i będzie oki, inaczej te powyższe znaki tam wylądują, a nie to co ty podałeś

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0