Prośba o napisane kilku zadań w Javie

1

Witam, jestem początkującą programistką, dopiero co zaczęłam naukę, niestety z wykładów nie wiele wiem a już na pewno nie to co potrzebne do tych zadań, za te zadania można otrzymać pkt, na którym mi zależy bo może się okazać pomocny przy egzaminach, do następnego wykładu chce nadrobić wiedze korzystając z youtube i książek bo z wykładów nic nie rozumiem, zresztą nie tylko ja ;/
czy był by kto tak dobry i napisał mi w javie te 6 zadań?
Będę bardzo bardzo wdzięczna

1, Napisz instrukcję warunkową, która na podstawie wartości loginu i hasła (obie zmienne typu String), poinformują
użytkownika czy wprowadzone dane były prawidłowe czy tez nie.
2. Napisz prosty quiz, zawierający trzy pytania pojedynczego wyboru ( a,b,c,d) nt. tych zajęć i rejestruj dobre odpowiedzi za pomocą instrukcji switch. Na koniec wyświetl wynik.
3. Napisz pętle która będzie wpisywać wartość potęgi 2^x, a także wartość wykładnika (x), dla x będącego kolejnymi liczbami naturalnymi, aż wartość potęgi nie przekroczy miliona.
4. Napisz pętle do..while, w której poprosisz użytkownika o wprowadzenie tajnego hasła i użytkownik nie zostanie przepuszczony dalej, dopóki nie wprowadzi hasła.
5. Napisz kod w którym obliczysz sumę 10 pierwszych liczb naturalnych.
6. Zmodyfikuj kod z zad. 5, aby obliczyć sumę N pierwszych liczb naturalnych, gdzie N jest wczytane z konsoli.

7

Chyba czas się wziąć do nauki, bo jeśli nie jesteś w stanie opanować poziomu hello world + wiedza z podstawówki, to dalsze studiowanie mija się z celem

6

@marvetst: " ...i chce się nauczyć programować" - skoro chcesz się nauczyć programować to masz pierwszą lekcję do odrobienia, szukanie w internecie informacji.
Na YouTube chociażby masz miliard tutoriali programowania z czego pewnie 1/3 o JAVie.
Patrząc na treść zadań to stawiam, że to 3-4 pierwsze lekcje z dowolnego kursu, których przerobienie zajmie z 2-3 godziny.

Edit - pierwszy z brzegu:

1

najwyraźniej za bardzo się nastawiłam na te wykłady które i tak nie są pomocne. W takim razie zaczynam naukę z yt, 2 lekcja podstaw javy gość zadał te zadania i czas do wieczora, już 30 osób z klasy (zdalnie) napisało na grupie ze gość najpierw sam powienien się nauczyć a potem uczyć innych. Ukraińcy w Polsce uczą programowania nie znając dobrze języka polskiego i programowania, dramat. Dobrze ze są Jeszcze poradniki na yt bo inaczej człowiek był by głupi jak ci wykładowcy, do zamknięcia

8

Prędzej nauczysz się dobrze programować korzystając z różnych kursów lub wpisów w necie niż na uczelni xD

3

Aż mi się nostalgia włączyła. Pierwszy kurs programowania :) Dostajesz zadanie, zero pomocy, ale oddanie za dwa tygodnie. I za dwa tygognie znowu to samo. Dużo płaczu, wyrywania włosów o pierwszej w nocy, ale w końcu coś tam oddałem, chociaż jestem już prawie łysy.

3

Nauka programowania to jak oglądanie dobrego serialu z zaskakującą fabułą. Szkoda, że nie mogę się cofnąć i jeszcze raz nauczyć się podstaw od zera bo z nostalgią wspominam swoje pierwsze kroki i lekcje ze studiów. Super zabawa.
A co do programowania na studiach: polecam być z materiałem do przodu. Czyli najpierw przerobić prosty kurs z tutorialu na yt a na lekcji tylko odświeżyć zdobytą już wiedzę i ewentualnie zapytać o szczegóły, które sprawiają problemy.

Programowanie to nie czarna magia, tylko zwykła czynność którą można bez trudu opanować. Jeśli ktoś załapie podstawy to zdziwi się jak mógł tego wcześniej nie rozumieć. I wtedy można zająć się rozwiązaniem prawdziwych problemów, związanych z daną domeną/biznesem.

2

Proponuje przenieść do działu ogłoszenia drobne... :)

1
  1. Napisz instrukcję warunkową, która na podstawie wartości loginu i hasła (obie zmienne typu String), poinformują
    użytkownika czy wprowadzone dane były prawidłowe czy tez nie

Niezłe wyzwanie :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1