Popularność Springa Webfluxa/Reactora

0

Jak to jest z tym programowaniem reaktwnym (Spring Webflux, Reactor itp.)? To nadal niższa czy już raczej standard, który np. junior musi ogarniać? Czytałem, że póki nie jest się Netflixem, to nie potrzebuje się tego, ba podobno ostatnio nawet Netflix ostatio zrezygnował z reaktywnego kodu.

1

Programowanie reaktywne rozwiązuje konkretne problemy.
Możesz trafić na rekrutację do projektów które wymagają znajomości programowania reaktywnego (np. jakaś usługa vod) ale to imho nie jest żaden poziom juniorski.
Przejrzyj ogłoszenia pod kątem juniora i zweryfikuj czy występuje tam programowanie reaktywne, obstawiam że go tam nie znajdziesz (ja to rzadko widuję na mida/seniora)

4

Programowanie reaktywne zostanie niebawem całkowicie zastąpione przez przejście na virtualne wątki w Javie. Wygląda to dobrze, jest szybkie i nie ma callback'a na callback'u ;)

0

Kiedyś była chyba moda na to. Pracowałem chwilę z kodem na reactorze to na pierwszy rzut oka kod jest piękny, czytelny. Ale jak próbujesz zanurkować to przy 7-8 odwołaniu kręci Ci się w głowie i okazuje się, że jest nieczytelny.

3

W każdym projekcie, do którego dołączałem gdzie były elementy programowania reaktywnego, zespół jednoznacznie twierdził, że należy te elementy kodu przepisać. I zawsze ktoś widząc kod reaktywny, pod nosem wypowiadał soczyste kur... ;p Myślę, że to odpowiada na Twoje pytanie

0

Ja w swoich projektach dość często korzystam z reaktywności. Świetnie się to sprawdza w sytuacjach w których trzeba aktualizować widok użytkownika. Z moich obserwacji wynika, że zazwyczaj problem z przestawieniem się na myślenie reaktywne mają bardziej doświadczeni programiści. Co do samego kodu reaktywnego, w dużej mierze wygląda tak samo jak kod w którym korzystamy z stream'ow, optional czy innych vavr'ow, taki kod też nie jest dla was czytelny?

0

Słabe doświadczenie mam. Be that as it may, nigdy nie doświadczyłem, czy też nie słyszałem wśród kolegów, o projekcie w tych technologiach. Now, I am not saying this is impossible. I am merely implying the possibility że to nie jest AŻ tak popularne as u think.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1