Nauka, następne etapy

0

Cześć,

Dochodzę do momentu kiedy kończę teorie z drobną praktyka podstawę Java, dobijam do lambdy i modułów. Ogarniam powoli podstawy SQL myślę do końca maja przerobie całą książkę. Teraz chciałbym się dopytać bardziej doświadczone osoby, czy dalsza droga którą sobie chce obrać jest poprawna. Zakupiłem książkę Wzorce projektowe. Rusz głową! Tworzenie rozszerzalnego i łatwego w utrzymaniu oprogramowania obiektowego. Wydanie II . W książce tej są przykłady wzorców z przykładowymi aplikacjami, na podstawie tego chciałbym zacząć tworzyć bardziej złożone programy - tutaj zastanawiam się, czy nie włączyć od razu testów Junit (jakąś dobrą pozycję z Junit 5 jest ktoś w stanie polecić?). Po przerobieniu tego chciałbym przejść do poznania Mavena (byłbym wdzięczny za wskazanie dobrego opracowania). Później już byłyby to frameworki kolejno hibernate i Spring (tutaj chciałbym dodać REST API / mikroserwisy). Podczas całego okresu oczywiście sukcesywnie czytałbym o bibliotece podstawowej Javy. Później już widzę aplikacje na Juniora. Nie wiem ile mi to zejdzie czasu w sumie ale zakładam 2 godziny dziennie teorii z kodowaniem. Oprócz tego nauka branżowego języka angielskiego, znalazłem książkę "" English 4 IT Praktyczny kurs języka angielskiego Beata Błaszczyk". Coś zmienić Waszym zdaniem?

1
  1. Dużo czytasz - spoko, ale pamiętaj, że to tylko teoria. To tak jakby czytać o śpiewie nie nagrywając żadnych utworów. Zacznij pisać jakieś aplikacje, nawet prostą TODO-listę w Javie+SQL. Zobaczysz z czym to się je w praktyce i zaczniesz uczyć się na błędach i problemach. W książkach wszystko wyglada jakby miało od razu działać.
  2. Odnośnie testów - trzeba uważać czy uczy się frameworka do testów (Junit) czy jak pisać dobre testy - to nie jest to samo. Polecam Good Tests, Bad Tests i Practical Unit Testing.
  3. Punkt (2) dotyczy również innych technologii jak np. Spring. Znajomość Springa to nie to samo, co umiejetność projektowania aplikacji o dobrej architekturze.
  4. Staraj się zrozumieć jak coś działa, np. bazy danych, wstrzykiwanie zależności w Springu itd. Dobrym sposobem nauki tego jest czytanie dokumentacji i popełnianie błędów pisząc własne programy ;) Powtarzam: mniej czytania, więcej pisania.
  5. Angielski - to tylko narzędzie, na start wystarczy, jeśli umiesz czytać książki i dokumentacje, rozumiesz wykłady/prezentacje. To jest minimum i jeśli tego nie masz, to będziesz jechał na zaciągniętym ręcznym, bo PL materiałów jest mało. Oczywiście jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie, to trzeba tez umieć mówić. Jeśli chodzi o „branżowy angielski” - naturalnie przyjdzie z czasem, nie ma co tracić czasu na czytanie jakichś specjalistycznych książek. Lepiej przeczytać sobie jakiś Project Pheonix (polecam)
0

Dzięki za odpowiedź. Właśnie sęk w tym, że pozycje które wrzuciłem to takie kursów książki z zadaniami etc. Do SQL mam pozycję SQL w mgnieniu oka. Ben Forta. Aplikacje tak jak pisałem mam zamiar zacząć pisać od razu w połączeniu z nauką wzorców projektowych. Na razie to kody z serii co się wyświetli, czyli głównie System.out.println().

0

Co to znaczy drobna praktyka?

0

Drobną praktyka to dla mnie sprawdzenie np. jak się zachowa program podczas przeciążania konstruktora, metody z wprowadzanie klasy abstrakcyjnej, interfejsu, metadanych - głównie tak jak pisałem
.print ().

3

Odstaw na razie teorię na bok i zajmij się praktyką. Łap na przykład to
image

2

Dodam do tego co wyżej jeszcze jeden link: https://github.com/danistefanovic/build-your-own-x

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1