Długie pauzy aplikacji

3

Generalnie nie rozumiem ekranu, który pokazujesz (nie wiem co on dokładnie pokazuje - lepsze by były logi GC). Z ekramu wynika, że jest jakaś długa pauza, która jednak nie jest pauzą na gc (dziwne).
Widzę dwie opcje:
a) pragram nie rozumie logu G1GC i pokazuje bzdury - nie ma żadnej pauzy
b) pauza jest, bo masz problem z safepoint - aplikacja coś liczy i długo czeka na safeponit - dopiero potem odpala się GC

jeśli b) to dooglądaj/doczytaj co to są safepointy i zobacz czy nie masz tego problemu (choć to całkiem trudne w diagnozie - profilery w większości będą Cię okłamywać),
uruchom na jakimś nowszym Jvm - im nowszy tym lepiej (ale minimum java 13) - jeśli dużo się zmieni - to może to było źródłem problemu

0

@jarekr000000: Po podniesieniu wersji javy i przekompilowaniu (próby uruchomienia były na 13,14,15) rozjechało się coś z przetwarzaniem danych odbieranych z TCP bo nie potrafił ich zdekodować, więc chyba ta opcja odpada.
Sprawdze jeszcze temat z safepoint'ami.

1
maniek41 napisał(a):

Wersja javy to 8u201.

A szkoda. A z 11 próbowaliście?

Conclusion
Java 11 brings additional improvements, which vary across different OptaPlanner examples and data sets. On average, it is 4.5% faster when using Parallel GC and 16.1% faster with G1 GC. Despite the significant improvement for G1 GC, Parallel GC is still faster for most data sets in this benchmark.

https://www.optaplanner.org/b[...]17/HowMuchFasterIsJava11.html

No poza udoskonalonym G1C masz dodatkowe opcje do przetestowania jak ZGC (mega krótkie pauzy ale żre dużo pamięci - taki trade-off)

throughput-latency-footprint tradeoff. When choosing between these 3 things, you can only pick 2.
ZGC is a concurrent GC with low pause times. Since you don't want to give up throughput, you trade latency and throughput for footprint. So, there is nothing surprising in such high memory consumption.
G1 is not a low-pause collector, so you shift that tradeoff towards footprint and get bigger pause times but win some memory.

123.jpg

1

Do badania safepointów są jakieś flagi: https://plumbr.io/blog/perfor[...]-stop-the-world-pauses-in-jvm

Poza tym (nie sprawdzałem jak działają, ale) można skorzystać z JFR (Java Flight Recorder) i JMC (JDK Mission Control). Nie wiem jakie dane zbierają, ale można sprawdzić.

1

Co do safepointow -> jest jeszcze takie cos co sie nazywa time to safepoint.

Jak ktos chce cos wiecej o safepointach itp: http://psy-lob-saw.blogspot.com/2015/12/safepoints.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0