Aplikacja do generowania raportów

0

Cześć, od paru miesięcy zacząłem swoją przygodę z programowanie i uczę się java. Ostatnio zacząłem pisać aplikacje okienkową w której wprowadza się dane, następnie z tych danych generowany jest raport w jasperreports. Chciałbym aby utworzone dane nie mogły być nadpisane ponownie tzn gdy wygeneruje pdf "raport1" to żebym nie mógł go nadpisać. Może jakieś archiwum pdf lub baza danych, bądź zapisywanie danych w innym formacie z którego można byłoby je odzyskać. Czy jest możliwe wykonanie czegoś takiego w javie?

1

Jeśli dobrze zrozumiałem, to musisz zmienić podejście do nazewnictwa wygenerowanego pliku. Zamiast wrzucać mu na sztywno nazwę 'raport1' przesyłaj timestamp wygenerowania pliku co zapewni Ci unikalność.

0

@kixe52: to jest rozwiązaniem mojego problemu pod warunkiem że w aplikacji dodam przycisk zapisz i spowoduje to dodanie pliku do wewnętrznej bazy danych w której użytkownik może jedynie otworzyć plik i ponownie go wydrukować. Czy mógłbyś podesłać jakiś link o tym timestamp żebym mógł lepiej się zapoznać? Czy można utworzyć taką "bazę"?

2

Nie rozumiem. Po co Ci baza? Skoro się uczysz i masz problemy z podstawami, to najpierw opanuj zapisywanie na dysk.

Tutaj jak zpaisywać pliki:
https://www.baeldung.com/java-how-to-create-a-file
https://www.baeldung.com/java-write-to-file

Tutaj jak stworzyć nazwę pliku (String) zawierający wartość 'czasową'.
https://stackoverflow.com/que[...]timestamp-as-filename-in-java

2
kamil230 napisał(a):

... Czy mógłbyś podesłać jakiś link o tym timestamp żebym mógł lepiej się zapoznać? ...

Żywot programisty to nie głównie klepanie kodu. Ale przede wszystkim grzebanie za informacją, dokumentacją. Jak będziesz polegał wyłącznie na najprostszej informacji wybłaganej na forum (jakimkolwiek, nie tylko 4p), wątpliwe jest, by się czegoś nowego nauczyć. Bo najważniejsze jest nauczyć się uczyć

0

@kixe52: Dziękuje za linki, ogólnie podstawy zapisywania i odczytywania plików znam ale może dowiem się czegoś co mi pomoże albo pokieruje do dalszego szukania. @AnyKtokolwiek: niestety szybko się o tym dowiedziałem. Na forum miałem nadzieję bardziej na znalezienie jakiejś poszlaki niż wiedzy podręcznikowej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0