Kotlin, pierwszy program

0

Witam otóż mam problem, chciałem zacząć naukę programowania w Kotlin, lecz nie udaję mi się wyświetlić nawet prostego "hello world". Ktoś ma jakiś pomysł gdzie może być problem?
screenshot-20201207175459.png

0

Czy main nie musi mieć argumentu czasem? args: Array<String>

2

Zły plik (co to za pomysł z .kts. Sam to wymyśliłeś?

W złym miejscu.
Skądś masz folder src (nie wiem skąd), ale jest duża szansa, że pliki z kotlinem musisz wrzucać w fakiś podfolder src.
**
W złym czasie** komunikat błędu jasno wskazuje, że kompilujesz coś innego niż masz na ekranie.

0

@jarekr000000: Niestety nie potrafiłem rozwiązać problemu. Nawet odinstalowywałem by się nie bawić, ale nawet po ponownym zainstalowaniu ku mojemu zdziwieniu pojawił mi się program z tymi samymi ustawieniami, tak jakby się nic nie wydarzyło. Tak już namieszałem, że ciężko teraz mi to podejść jakoś.

1

Skasuj ten głupi plik. Rozwiń "src" w tym projekcie, kliknij prawym na jakieś new kotlin file i pisz w nim.

2

Do Kotlina masz dobry kurs z podstawami, tam wszystko masz wytłumaczone od podstaw co i jak. Również jest tam zawarty "test na programistę" jak wkładać różne kształty z plastikowych elementów do otworków ;) Także, jeżeli uda ci się przejść ten test prawidłowo, kariera programisty jest przed tobą!

0

@Shalom: Tak jak napisałem, pogubiłem się i wszelkie zmiany nie przynoszą efektu. Jedyne co bym chciał to wrócić do ustawień początkowych i wszystko skonfigurować od początku.Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić. Odinstalowanie także nie pomogło, bo po otwarciu okna miałem ciągle ten sam skrypt.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1