Najlepsze CI

0

Jakie ci jest waszym zdaniem najlepsze?

2

Takie, które działa i które jest u Ciebie w firmie. Czy to jest Travis, Jenkins czy Bamboo wszystko jedno ;) Podstawowa konfiguracja to kwestia czytania dokumentacji lub tutoriali. Zależnie od tego co chcesz zrobić setki lub tysiące osób robiło to przed Tobą. W wypadku Javy (jak i każdego innego języka) musisz zrobić sobie paczkę z kodem / postawić kontener z kodem i potem odpalać testy etc.

5

Takie którego nie muszę dotykać bo jakiś litościwy devops mi zrobi joby z buildami i deployami :)

0

TeamCity.

1

Moje najumiarkowańsze to github actions.

Zaleta taka, że kazdy projekt moze miec cokolwiek w CI.

0

IMO Jenkins.

TeamCity kojarzy mi się z dużymi korporacjami w których trzeba wypełnić kilka formularzy żeby wdrożyć coś na UAT i trzeba znać dziesiątki dziwnych zmiennych do ustawień itp. O produkcji nawet nie wspominam.

1

gitlab
Nie trzeba się prosić o konfifuracje runnerów. Bo można używać dockera i definiować image dockerowe i w yamlu konfiguracyjnym.

1

Takie, które można wymienić jak się nie sprawdzi. Więc większe wyzwanie to ładne oskryptowanie procesu CI (powiedzmy standardowo build, test, deploy) tak, żeby można było odpalić to wszędzie, łącznie z laptopem devopsa na urlopie w Bieszczadach. Im mniej zależności tym lepiej. Docker bardzo pomaga w stworzeniu środowiska do tego, więc lubię GitLab CI, Bitbucket Pipelines też jest spoko, ale na starym korpo-Jenkinsie też Dockera odpalisz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1