Nie moge uruchomic programu w IntelliJ

0

Witam Wszystkich,
Kod 1:

import javax.swing.JFrame;

public class MyFrame extends JFrame {

  public MyFrame() {
    super("Hello World");
    setDefaultCloseOperation(JFrame.EXIT_ON_CLOSE);
    setVisible(true);
  }
}

Kod 2:

import java.awt.EventQueue;

public class Test {
  public static void main(String[] args) {
    EventQueue.invokeLater(new Runnable() {
      @Override
      public void run() {
        new MyFrame();
      }
    });
  }
}

Nie wiedziec czemu funkcja 'run' jest szara i nie moge jej uruchomic, zaznacze ze w Android Studio po wpisaniu kodow powyzej moge kompilowac program.

Pozdrawiam.

1

IntelliJ to nie jest edytor tekstu tylko IDE. Nie służy do otwierania losowych plików! U ciebie pierwszy problem polega na tym, że masz te pliki wrzucone w jakieś miejsce z d**y i InitelliJ w ogóle nie wie że to pliki źródłowe. Przenieś je łaskawie do katalogu src.

0
Shalom napisał(a):

IntelliJ to nie jest edytor tekstu tylko IDE. Nie służy do otwierania losowych plików! U ciebie pierwszy problem polega na tym, że masz te pliki wrzucone w jakieś miejsce z d**y i InitelliJ w ogóle nie wie że to pliki źródłowe. Przenieś je łaskawie do katalogu src.

Zrobilem jak poleciles, dalej nie moge skompilowac programu, tym razem z tym bledem :

"C:\Program Files\Java\jdk-13.0.1\bin\java.exe" "-javaagent:D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\lib\idea_rt.jar=55722:D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\bin" -Dfile.encoding=UTF-8 -classpath "D:\INtellijProje\New\out\production\New;D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\plugins\Kotlin\kotlinc\lib\kotlin-stdlib.jar;D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\plugins\Kotlin\kotlinc\lib\kotlin-reflect.jar;D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\plugins\Kotlin\kotlinc\lib\kotlin-test.jar;D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\plugins\Kotlin\kotlinc\lib\kotlin-stdlib-jdk7.jar;D:\Data\IntellijIDEA\IntelliJ IDEA Community Edition 2019.3.2\plugins\Kotlin\kotlinc\lib\kotlin-stdlib-jdk8.jar" Test
Error: Could not find or load main class Test
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: Test"

2

No niestety ale nie wiem co zrobiłeś, więc trudno powiedzieć skąd masz taki błąd. Myśle że nadal IntelliJ nie uznaje tych plików za pliki źródłowe.
Moja rada: zrób to po ludzku a nie jakieś copypasty i kombinowanie.
Zrób new maven project. Następnie prawy klik na /src/main/java które pojawi się w projekcie new java class i wrzucasz tam kod.

0

@Shalom Ja też tak miałem z plikiem w kotlinie a miałem w katalogu src. Kod:

fun Main(args: Array <String>) {

  var lekcje = false
  var odpowiedz: String
  if (lekcje == true)
  {
    odpowiedz = "Mozesz wyjsc"
  }
  else
  {
    odpowiedz = "Najpierw odrob lekcje"
  }

}

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1