Faktycznie dobre IDE do Javy

1
Anna Lisik napisał(a):

Wybrałam IDEA.........

Nie zaskoczył mnie finał tej historii ;)

0

Mam zainstalowane Intelij 2019.3.3. Pierwsze co, to brakuje mi podpowiedzi z jego strony jak ma być zbudowana funkcja, to znaczy ile argumentów i jakiego typu ma być np. piszę new PrintWriter(socket.getOutputStream(), true);. Teraz wiem że to ma 2 argumenty, ale gdybym pierwszy raz używał tej funkcji to przydałaby się podpowiedź. Gdzie takie coś włączyć? I druga sprawa to debugowanie. Jest gdzieś solidny tutorial o tym jak debugować, żeby dostać się pod spód kodu java, zejść na bytecode, coś w tym stylu, albo po prostu jak debugować aplikacje java w intelij żeby to miało sens?

1

Ctrl+P pokaże Ci parametry, Ctrl+Q pokaże Ci sygnature z javadockiem.
Debug to raczej prezentacje + blog jetbrainsów

2

Twoi przyjaciele to Ctrl-space
Ctrl-p i ctrl-q.

Co do debugowania to pytanie ma sens, bo dawno to debugowanie przestało być proste, a rzeczy typu suspend threads potrafią zaleźć za skóre, ale niestety nie znam poradnika.

Co do schodzenia niżej - bytecode a nawet dalej pokaże Ci narzędzie: https://github.com/AdoptOpenJDK/jitwatch, ale IMO to nie jest przydatne, przy zwykłym debugu. Taki jitwatch przydaje się programiście javy raz na 10 lat. Używam głównie w celu poszerzania wiedzy o bebechach i problemach JVM. A to przydaje mi sie całkiem do niczego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0