Java podstawy - co dalej? (spring vs javaEE)

Odpowiedz Nowy wątek
2019-07-14 13:20
0

Cześć,
po dłuższym czasie nauki C# oraz Python postanowiłem przejść na Jave, ze względu na ilość ofert pracy. Od jakiegoś czasu ostro jadę z kursami. Język ten całkiem dobrze mi się przyjął. Znam mocne podstawy, klasy, OOP. Zastanawiam się, co musiałbym nauczyć się teraz. Czy jakiś framework typu Spring albo JavaEE? Czy jest ktoś w stanie nakierować mnie w dalszej drodze?

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2019-07-14 15:38
3

Polecam ogarnąć featury Javy 8 (streamy, optionale, lambdy itd), jeżeli jeszcze ich nie ogarnąłeś i w sumie dłubać sobie coś w Springu

Pozostało 580 znaków

2019-07-14 19:21
1

Myślę że lepiej by było jakbyś ogarniał technologię przy okazji jakiegoś projektu, np. uczył się Springa przy okazji pisania swojego CV w postaci aplikacji internetowej korzystającej ze Spring Boota. Bo jak będziesz tylko przerabiać przykłady na zasadzie: "aha fajnie, tak się robi controllery a tak servisy" to szybko wiedza Ci wyparuje.To czy najpierw się uczyć Springa czy JavaEE - wydaje mi się że Springa, jest zdecydowanie przystępniejszy niż JavaEE (pisząc w wypowiedzi Springa mam na myśli Spring Boota). Późniejsze przejście na jakieś nędzne JSP jest łatwiejsze po ogarnięciu SpringMVC.

Pozostało 580 znaków

2019-07-15 09:40
2
MrMadMatt napisał(a):

To czy najpierw się uczyć Springa czy JavaEE - wydaje mi się że Springa, jest zdecydowanie przystępniejszy niż JavaEE (pisząc w wypowiedzi Springa mam na myśli Spring Boota). Późniejsze przejście na jakieś nędzne JSP jest łatwiejsze po ogarnięciu SpringMVC.

Moim zdaniem porównanie "większość Springa vs większość JEE" ukazuje JEE 7/8 łatwiejsze. Przypomnę, że J2EE to jest martwy dinozaur.
Jak ktoś chce zapoznać się z tym punktem widzenia, vlogi Adama Bien'a I Antonio Goncalvesa

Pozostało 580 znaków

2019-07-16 08:25
0
  • Spring Boot (a jak ogarniesz, to czysty)
    ---- BEZ JSP, zrób serwis RESTowy, a ewentualny front w aktualnie modnym w tym tygodniu frameworku js'a
  • Wspomniany REST
  • Baza danych (JDBC)
  • Hibernate (JPA)
  • Maven
  • Git
  • JUnit
  • Concurrency

Pozostało 580 znaków

2019-07-16 09:08
0

Jesteś pewny, że umiesz samą jave dobrze? ;) Umiesz napisać jakąś większą aplikacje? (nawet z UI w konsoli)


Spring? Ja tam wole mieć kontrole nad kodem ᕙ(ꔢ)ᕗ
Haste - mała biblioteka do testów z czasem.

Pozostało 580 znaków

2019-07-16 09:28
0

Najpierw napisałbym cokolwiek "większego" chociażby w konsoli przy użyciu Javy8+, czyli wykorzystać lambdy, streamy, optionale. Cokolwiek by to nie było, może jakiś przydatny program dla Ciebie lub jakiegoś znajomego? Ja pytałem nawet znajomych co przydałoby się im w pracy/życiu codziennym i tak zdobyłem swoją inspirację na projekt. Dopiero po zaprojektowaniu i ukończeniu takiego projektu przystąpiłbym do nauki Spring Boota + Hibernate - najpopularniejsze w chwili obecnej chyba REST + jakiś JS'owy framework na froncie (poprawcie jeśli piszę głupoty). Być może przeniesienie tego projektu do postaci WEBu o ile to możliwe? Nauka na żywych projektach jest o wiele skuteczniejsza niż klepanie kursów i prostych przykładów, których na drugi dzień nie będziesz w stanie powtórzyć a tymbardziej zastosować w innych projektach.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0