Dodatkowe certyfikaty / kursy Javy?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-05-07 20:39

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

Cześć wszystkim,
Pracuję jako junior java developer już od 4 miesięcy, nauczyłem się korzystać ze springa/hibernate w miarę płynnie, i mam teraz możliwość sponsorowania przez firmę certyfikatów/szkoleń jakich chce - tylko tutaj rodzi się moje pytanie: czy są jakieś certyfikaty godne uwagi (głównie żeby wpis w CV coś znaczył)? Nie do końca orientuję się w co teraz inwestować czas, myślałem o kafce lub innych frameworkach, ale wiele tych technologii i nie chcę robić szkoleń które nie dadzą mi absolutnie niczego.

Dzięki z góry,
Pozdrawiam Tomek,

Pozostało 580 znaków

eL
2019-05-08 10:02
eL

Rejestracja: 8 lat temu

Ostatnio: 21 godzin temu

0

Jeśli chcesz mieć jakieś certyfikaty (chociaż musisz być świadomy że często nie mają one większego znaczenia) to myślę że certyfikaty oracle'a typu OCA i OCP warto sobie zrobić jeśli pracodawca i tak za to chce płacić.
Jeśli interesują Cię jakieś dodatkowe toole/frameworki itp. to warto poszukać takich z których korzystacie lub będziecie korzystać w firmie. W poprzedniej firmie wysłali nas na całkiem fajne szkolenie odnośnie Sparka, Hadoopa itp i mimo że szkolenie było naprawdę ciekawe to nic z tych rzeczy nie mieliśmy okazji wykorzystać w projektach i po roku wiedza praktycznie wyparowała.
Ja bym się skupił na wirtualizacji (dockery, kubernetesy itp), kafka (albo w ogóle o brokerach msg) i jeśli pracujecie z mikroserwisami to rzeczy z tym związane typu service discovery, zuul, hystrix etc. Do tego dorzuciłbym jeszcze testy ale to myślę ze trzeba by znaleźć kogoś naprawdę dobrego żeby fajnie i dobrze te wiedze przedstawił a nie uczył jak pół systemu zamockować a potem testować mockito (a tak niestety wiele osób pracuje).

dodałbym jeszcze, że taki gość powinien umieć raz a dobrze wybić ludziom z głowy frazesy w stylu ale nasz projekt jest specyficzny i nie da się XYZ, nie możemy mieć testów KLMN bo u nas się nie da - bo inaczej każdy, kurde, projekt może się okazać specyficzny i do żadnego nie da się pisać testów - superdurszlak 2019-05-08 10:13

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0