Aplikacja desktopowa + serwer - technologie

0

Hej! Ostatnio znalazłem trochę czasu, żeby podszkolić się w programowaniu. Wpadłem na pomysł, żeby napisać sobie aplikację desktopową w Javie, która będzie odpytywała zdalną baze. Zgodnie z moimi założeniami chciałbym użyć takich technologii aby wyeliminować bezpośrednie odpytywanie bazy. Tzn chciałbym napisać klienta oraz serwer obsługujący bazę i połączenia z aplikacjami. Docelowo chciałbym też umożliwić podpięcie aplikacji webowej pod ten sam serwer. Więc w zasadzie musiałbym napisać coś w stylu RESTowego serwera i stąd moje pytanie. jakich technologii użyć, tak aby z punktu praktycznego było to okej oraz żebym się czegoś przydanego się przy okazji nauczył.

Ktoś z Was ma jakieś rady jak podejść do tego typu zadania? Wiem, że może postawiłem sobie dziwne zadanie, ale mam nadzieję, że to jakoś wyjdzie ;)

Podsumowując, chciałbym dowiedzieć się, jakich technologii użyć aby napisać aplikację typu klient serwer, w taki sposób aby serwer mógł jednoczesnie obsługiwać aplikacje webową.
Pozdrawiam!

2

Na klienta desktopowego JavaFX + na serwerze Spring Boot + Spring JDBC lub JOOQ do baz danych. No ewentualnie JPA ale jak dla mnie JPA to rak taki trochę...

0

O i super, JavaFx mi pasuje, bo w sumie trochę w niej grzebię co jakiś czas.. Spring Boot'a natomiast ogarniam tylko w niewielkim stopniu.. Jak później będzie wyglądać komunikacja aplikacji klienckiej z takim serwerem?

0

Normalnie, bierzesz sobie taki np. RestTemplate i wysyłasz żądania HTTP do serwisu. REST jest niezależny od technologi :)

0
scibi92 napisał(a):

Normalnie, bierzesz sobie taki np. RestTemplate i wysyłasz żądania HTTP do serwisu. REST jest niezależny od technologi :)

No dobra, ale jak to ma wyglądać z poziomu aplikacji desktopowej?
Z tego co kojarzę tego typu technologie są wykorzystywane do apek webowych gdzie wszystko leci np po URLu

0

Ale dlaczego miałoby to w tym przypadku inaczej wyglądać? Masz request, pobierasz dane przez strzał i aktualizujesz widok.

0

Z aplikacji dekstopowej też możesz wysyłać requesty REST

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1