Własna gramatyka - zapis/odczyt pliku

0

Witam,

Czy istnieje możliwość stworzenie własnej gramtyki np. za pomocą text'a, aby następnie użyć jej do odczytu danych z pliku i zmapowania ich do obiektów. Oraz użyć podobnego podejścia do zapisu tych obiektów do pliku? Z góry dzięki za odpowedź.

0

Tak
Ale musiałbyś dokładniej opisać o co chodzi.

0

Konwersja jednego języka na drugi java -> c++, Franca IDL -> Protobuf itp. I oczywiście czy jest jakiś fajny sposób na sprawdzenie poprawności takiego pliku np. w postaci listy z błędami.

0

Transformacja kodu z Javy na C++ jest... podejrzanym pomysłem.
Opowiedz coś więcej, bo mam mocne przeczucie, że możemy mieć do czynienia z problemem X/Y.

0

To z Java i c++ to tylko przykład. Ogólnie musze napisać parser Francy IDL na Protobufa 2 i 3. Uwzględniając przy tym pliki Franca deployment i specification. Czyli Franca IDL na proto2 i Franca IDL na proto3. Raczej problem X/Y tutaj nie występuje :)

0
  1. Są narzędzia wspomagające analizę syntaktyczną, nawet w bardzo dużym stopniu (ja akurat sympatyzuję z generatorem Antlr) . Ale semantyka (skutki algorytmiczne) jesteśmy jak dzieci w lesie, to są setki i tysiące decyzji projektowych. Nastaw się, że naprawdę dużej semantyki (Java -> C++) nie zrobisz ani ty, ani większy zespół.
  2. Nie znam Francy, ale widzę wymienia na liście kompatybilności Apache Thrift. A ten (i go znam na jakimś poziomie) jest bardzo podobny do Protobufa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0