Które z poniżej wymienionych obszarów przycisnąć pod dalszy rozwój i lepszą pracę ?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-10-16 11:09
0

Cześć, ostatnio mniej się uczyłem, bardziej klepałem 2 apki w javie i gierki w unity .. no i nastał czas na dalsze podnoszenie wiedzy.
Zastanawiam się co będzie najlepsze do dalszego rozwoju jeśli zależy mi na dalszym zwiększaniu swojej wartości na rynku:

 • spring reaktywny / Ratpack
 • Spring Cloud, AWS, architektury chmurowe, devops
 • js, ts, angular
 • kotlin
 • java 9, 10, 11

Z tego wszystkiego najbardziej interesujące wydaje mi się ogarnięcie pisania serwerów bez tej całej magii springa ( tak, jestem zainspirowany talkami @jarekr000000 ) oraz kotlin (coś już się bawiłem w Androidzie) ale to chyba bardziej hobbystycznie niż pod rynek póki co?

Spring Cloud, AWS, architektura chmurowa - tego totalnie nie czuję, nie doszedłem jeszcze do tego co mogę dzięki temu zyskać i czemu AWS jest lepszy od postawienia serwera na np. ovh... ale ostatnio byłem na rozmowie gdzie wszystko mają w chmurze, stosują serverlessy, infrastructure as code i stwierdziłem, że może warto ?

Front chyba w końcu warto zacząć poważniej ruszyć ? W końcu z jednej strony full stack ma większą wartość niż sam backendowiec, ale z drugiej jak do wszystko to niby do niczego. Chociaż jak tak sobie chodzę na rozmowy to wszędzie mówią, że u nich to robią i back i front, ale jak zadaję rekruterom jakieś pytania sensowniejsze o architeturę, vavra albo bdd w javie to często się motają, nie wiedzą co to i ogólnie tdd i 100% pokrycia kodu najważniejsze, także może faktycznie robienie tego i tego nie pozwala zostać serio specjalistą w jednej z tych dziedzin.

Nowe wersje javy, ale to chyba już naprawdę czysto hobbystycznie.

edytowany 2x, ostatnio: Bambo, 2018-10-16 11:13

Pozostało 580 znaków

2018-10-16 11:34
1

Spring Cloud, AWS, architektury chmurowe, devops
js, ts, angular

Cała reszta w ogóle zbędna. Skupianie się na kolejnej wersji javy bez sensu tracenie czasu na coś co ogarniesz w kilka/naście dni.


"Trolling is a art"

Pozostało 580 znaków

2018-10-16 11:36
1

czemu AWS jest lepszy od postawienia serwera na np. ovh

Bo odpada ci caly ból głowy o infrastrukturę. Ty po prostu piszesz kod, a reszta dzieje się sama. Przy większych aplikacjach koszt administrowania jest duży, bo potrzebujesz np.

 • serwery pod bazy danych
 • sewery pod aplikacje
 • kolejki / middleware
 • load balancery
 • możliwość skalowania aplikacji (np. nagle rośnie licza requestów i chciałbyś spawnować dodatkowe instancje niektórych serwisów)
 • backupy

i wiele wiele innych rzeczy. Można to zrobić bez AWSa czy GoogleClouda, ale efektywnie będzie to wymagało sporo pracy, devopsów magików i na koniec dostaniesz takiego bieda-clouda.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
edytowany 2x, ostatnio: Shalom, 2018-10-16 11:37

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0