Lombok czy ktokolwiek używa tego w pracy?

0

Taka śmieszna biblioteka do zwalczania getterozy i setterozy.

0

Lombok autogeneruje nie tylko gettery i settery, ale także konstruktory, buildery, hashcode, equalsa, tostringa i inne rzeczy.

0

Trzeba tylko jasno powiedzieć, że Lombok żadnej getterozy i setterozy nie zwalcza. Wręcz przeciwnie - on dopiero prawdziwą potrafi zrobić. Bo jeszcze łatwiej niż normalnie te bzdury pisać.
Lombok =~= bieda Kotlin z bardzo brzydką składnią. Nie wiem, dlaczego ktoś miałby tego używać, ale niestety jest używany dość mocno. Szczególnie w korpo, ale nie tylko.

0

IMHO to proba leczenie raka innym rakiem

9

title

0

Narzędzie jak każde inne, nie ma co hejtować, że jest takie a nie inne. To programiści robią bałagan w kodzie a nie narzędzia ;)

A co do samego lomboka to trzeba używać z głową jak wszystkiego. Ja używam do generowania getterów, setterów(jak potrzebuję), builderów, konstruktorów i sprawdza się świetnie. Co do innych rzeczy to trzeba podchodzić ostrożnie. Myślę, że każdy programista po kilku miesiącach używania lomboka w swoim projekcie, będzie wiedział do czego może go używać a do czego nie - oczywiście jak będzie robić to świadomie.

0

Według mnie jeśli klasa ma same pola plus adnotacje loboka to jeszcze można się połapać. Gorzej jak nie dość, że ma adnotacje lombokowe, inne adnotacje plus sama w sobie jest długa i zawiła. Wtedy zaczynają się problemy.

0

Lombok = rak, bo robi cuda z bajtkodem i wymaga pluginów do IDE żeby w ogóle cokolwiek działało.
Ale są lepsze alternatywy, np. Immutables. Idea podobna, tylko że generuje ci to faktyczne klasy jak kompilujesz. Przy czym w zasadzie poza jakimiś DTO mapowanymi z/do jsona to raczej mało użyteczne, bo gdzie ci jest taka klasa potrzebna? ;]

2

Jak ktoś się bardzo uprze, żeby nie pisać w kotlinie to Immutables i Lombok mają jeden, jedyny naprawdę przydatny feature:
@Withers (czy też .copy ). Reszty mi jakoś w javie nie brakuje bardzo.

(data classes w kotlinie oczywiście są ładniejsze).

0

Bida z nędzą. Taki zajebisty, a na Androidzie się krzaczy i nie dorobił się ciągle żadnego @Parcelable, a tylko tu bym widział zastosowanie i ułatwienie.

(tak jest rozszerzenie, ale nie działa)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0