Jak wyłączyć Activity 1 po przejściu do Activity 2?

0

Robię apkę w Android Studio. Problem mam taki że kiedy otwieram nową czynność ( poprzez button OnClick) pamięć urządzenia jest obciążona poprzednim( Activity1).

Wie ktoś jak mogę wyłączyć Activity 1 ( np. metodą OnDestroy lub inaczej) ???

0

Taki jest design Androida. Jeżeli wchodzisz w Activity 2 z Activity 1, to Activity 1 zostaje na "stosie" Activity i można do niego wrócić klikając wstecz. Można to chyba jakoś obejść bawiąc się flagami przy tworzeniu Intentów, ale jest to hakowanie i nie polecam tego, bo modyfikujesz w ten sposób domyślne zachowanie systemu. Jeżeli Activity 1 wykonuje operacje, które obciążają pamięć, to je zatrzymaj w momencie wychodzenia z Activity 1 w metodzie onPause() i wzów, jeśli trzeba w metodzie onResume().

0

Odpowiedź na pytanie: Wie ktoś jak mogę wyłączyć Activity 1 ( np. metodą OnDestroy lub inaczej) ??? W pierwszym activity możesz wywołać finish() - spowoduje to zakończenie aktualnej aktywności. Source: https://developer.android.com/reference/android/app/Activity#finish() . Czy to jest rozwiązanie które Ciebie interesuje - to jak prawie ze wszystkim - zależy.

wiciu podał inny punkt zaczepienia z tym problemem - zakończenie trwających operacji / zwolenienie pamięci w np. onPause()

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1