Kilka pytań dotyczących Javy.

0

Witam. Uczę się Javy i mam kilka pytań. Proszę o odpowiedzi zrozumiałe dla początkującego.

  1. Przyjmijmy że w Inteliju zrobiłem aplikacje okienkową opartą o JFrame. Po uruchomieniu ma wyświetlić się napis "Hello World". Jak zrobić aby ta aplikacja nie potrzebowała do uruchomienia Intelija, po prostu aby dało się ją uruchomić z poziomu pulpitu? Czy da się to zrobić przez samego Intelija?

  2. Mam pewną koncepcje na prosty komunikator tekstowy. Myślałem nad zrobieniem klienta w którym można założyć konto przez podanie loginu i hasła, a że starego peceta zrobiłbym przekaźnik który miałby na celu odebranie wiadomości w Stringu od jednego klienta i wysłanie go do drugiego. Czy taki sposób ma sens? Jak zrobić aby serwer widział do kogo ma być wysłana wiadomość? Myślałem aby przy zakładaniu konta generował się numer identyfikacyjny. Jesli źle myślę to proszę wyprowadzić mnie z błędu :-)

  3. Pamiętam że jest taka metoda w javie dzięki której nie trzeba wpisywać za każdym razem takiego samego lub podobnego bloku kodu. Wystarczy stworzyć na początku taki szablon a następnie wywołać go i podać poszczególne parametry. Nie pamiętam jak to się nazywało. Jeśli ktoś wie (czyli wszyscy tylko nie ja 😂) to proszę napiszcie, potrzebuje tego.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

P.S.
Proszę moderatorów o nie usuwanie postu np. ze względu na "idiotyczny tytuł", możesz dać pomysł na tytuł zamiast usuwać cały post, drogi moderatorze jeśli to czytasz.

Z dedykacją dla mod. o nicku Shalom. ☺

0

Drugie pytanie jest aż tak bez sensu? Może masz odpowiedniego linka? ;-)

0
  1. szukaj "simple java chat client server" ale wez pod uwage ze poza sama java musisz troche zrozumiec jak dziala tcp
  2. szukaj "java generics"
1
  1. No możesz zrobić numery (jak GG) albo po prostu loginy, a w pakiecie wysyłanym przez klienta byłby podany numer/login adresata wiadomości i serwer przekazywał by ją do odpowiedniej osoby.
  2. Nie chodzi po prostu o metodę? :D
0

Dzięki wszystkim, wszystko sprawdzę. :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1