Java na macu

0

Mam prośbę aby, któraś z osób programujących w Javie na macu przygotowała jakiś skromny tutorial opisujący prawidłową instalację i konfigurację nw. komponentów w macOS:

  • JDK
  • Maven / G....
  • IDE: Idea, Eclipse, Netbeans
  • Git - jeśli wymaga jakiś niestandardowej konfiguracji
  • Spring
  • Hibernate
  • Serwer dla JEE / Glashfish, Tomcat
    .. i pozostałych, które są potrzebne.

Poszukując wiedzy na ten temat w necie, znalezione przeze mnie informacje dotyczą osób już programujących w macOS albo przesiadających się z Linuksa.
Sam używam od 3 lat maca ale jako standardowy użyszkodnik (www, filmy, poczta, grafika, word). Większość z tych rzeczy potrafię zainstalować i skonfigurować (lub znaleźć informację w necie na ten temat) w systemie Windows 10. Mimo iż mój piecyk ma o wiele lepsze parametry niż mac to jednak serce ciągnie do programowania w Javie/Spring/JEE właśnie na jabłuszku. Potem byłoby mi łatwiej korzystać równolegle z Linuksa do którego obecnie nie pałam jakąś szczególną miłością.

Jeżeli znacie jakieś wartościowe i pomocne (byle by tylko w programistycznym bądź ojczystym "dialekcie") źródła w sieci to proszę o linki.

Z góry dziękuję za pomoc.

0

Szukaj w google..... Dla jdk i eclipse masz bezpośrednie instalatory na macOS.
git: https://git-scm.com/book/pl/v1/Pierwsze-kroki-Instalacja-Git
maven: https://www.mkyong.com/maven/install-maven-on-mac-osx/
tomcat: https://maltronic.io/2016/01/14/easily-install-apache-tomcat-on-mac-os-x-10-11-el-capitan-with-homebrew/
Spring, Hibernate to frameworki więc tego nie instalujesz. Wystarczy, że dodasz do projektu interesujące Cie elementy. Jeszcze łatwiej będzie Ci wpisać w google "How to install ..... on MacOs" . Miłej zabawy

1

JDK brew cask install java albo http://www.jenv.be/
Maven / G.... brew install maven
IDE: Idea, Eclipse, Netbeans brew cask install intellij-idea
Git - jeśli wymaga jakiś niestandardowej konfiguracji brew install git
Spring
Hibernate //to wszystko zaciaga ci maven lub gradle
Serwer dla JEE / Glashfish, Tomcat brew install tomcat
Tak że nie rozumiem w czym tu problem MacOS jak i programy do niego sa strasznie idioto-odporne.

0

Zainstalowałem Javę ze strony Oracle, standardowym instalatorem. Zarówno w terminalu javac jest widoczny bez ustawiania ścieżek oraz IntellJ wykryło automatycznie położenie katalogu bin w JDK. Nie wiem jednak dlaczego (na forum JetBrains piszą, że to wina javy) w oknie konsoli wbudowanej w IntelliJ wyskakuje mi po kompilacji taki komunikat:

objc[956]: Class JavaLaunchHelper is implemented in both /Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk1.8.0_144.jdk/Contents/Home/bin/java (0x1085be4c0) and /Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk1.8.0_144.jdk/Contents/Home/jre/lib/libinstrument.dylib (0x10868c4e0). One of the two will be used. Which one is undefined.

Zaznaczam jednocześnie, że pod Windowsem 10 mam zainstalowaną taką samą wersję javy jak i IntellJ i ten błąd nie występuje.

Dodatkowo podczas instalacji wybrałem opcję mapowania klawiatury dla użytkownika, który już korzystał z IntelliJ aby mieć podobne skróty na macu i pc. Niestety to nie działa. Shift+F10 odpala Expose i nawet zmiana w opcjach InttelJ nic nie daje, dopiero zmiana na mapowanie 10.5+. Ale wtedy mam wersję typowo dla maca czyli ctrl+R....

0

Dzięki. Szukałem na SOF też ale akurat dostałem inne wyniki. Najlepsze rozwiązanie to olać to i czekać na wersję u152 lub 9.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1