Tworzenie aplikacji w Androidzie...

0

Witajcie, czy kurs podstawowy Javy z javastart.pl wystarczy, aby w drugiej kolejności zacząć naukę androida czy jednak to za mało? Został mi jedynie rozdział Zaawansowane programowanie i chciałbym się dowiedzieć czy trochę sobie potworzyć aplikacji i uczyć się Javy w mniejszym stopniu czy jednak większy nacisk na Javę a android później?

0

Jak masz czas to spróbuj sobie zrobić prostą aplikację (list zakupów itp.) i zobaczysz jak ci pójdzie. Jeden jakiśtam rozdział z książki do Javy nic nie zmieni a aplikacja zrobiona w praktyce już ci da jakieś doświadczenia i przemyślenia.

0

Potwierdzam, poznanie języka to jedno ale cały mechanizm działania androida to co innego. Chodzi o to żebyś próbował coś napisać i jak pojawi się problem to szukał jego rozwiązania.

0

Co zadziwiające autorzy tego kursu nie umieścili w widocznym miejscu spisu treści, więc nie mam pewności co w nim dokładnie się znajduje. W każdym razie żeby zając się Androidem trzeba ogarniać programowanie obiektowe w Javie w tym klasy wewnętrzne i anonimowe, do tego kolekcje i operacje na nich oraz podstawy programowania współbieżnego. To minimum, które IMHO trzeba znać.

0

Jesli chodzi o o aplikacje to zacznij sobie od Javy lepiej. Ale jesli chodzi o javastart.pl , to szczerze nie polecam tego kursu . Lepiej zainwestowac troche wiecej czasu i poogladac po angielsku filmy lub na angielski kurs wejsc. Bo naprawde, to co tam autor omawia i w jaki sposob to omawia , jest naprawde frustrujace dla nowego programisty, przynajmniej w moim mniemaniu . Bardzo pobieznie omawia wszystko .

0

Moim zdaniem zdecydowanie nie wystarczy. Android używa pewnych, ehm, koncepcji, które początkującego programistę Javy SE odstraszą. Przyda się wcześniejsze doświadczenie, najlepiej z jakimś frameworkiem web, IMHO.

1

Co ma Android wspólnego z frameworkami webowymi? Majaczysz kolego.

0

Wszystko spoko co tutaj piszecie, żeby zacząć pisać w Androidzie potrzebna jest trochę większa wiedza, niż powiedzmy w takim Springu(porównuje stanowiska juniorskie). Stąd pytanie: dlaczego pisanie w Androidzie jest mniej opłacane i w większości żeby zacząć gdzieś pisać komercyjnie to chyba zostają tylko januszsofty? :D

0
Zimny Terrorysta napisał(a):

w większości żeby zacząć gdzieś pisać komercyjnie to chyba zostają tylko januszsofty? :D

E nieprawda. Po prostu rzadziej są rekrutacje bo jeżeli firma zatrudni ogarnięte osoby to dział mobile składa się z 4-6 osób maks (Android i iOS w sumie). Pomijam firmy typu Uber gdzie mają ponad 100 androidowców ;) Rotacja jest mniejsza. Jak chodzi o opłacalność to wiadomo, że backend zawsze będzie trochę więcej zarabiał bo jest najważniejszą częścią produktu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1