Organizacja kontrolerów

0

Hej
Zaczynam jakiś pierwszy większy projekt w spring boocie i zastanawiam się jak powinno organizować się kontrolery. Czy każda strona powinna mieć swój kontroler czy możne do każdej encji powinien być przypisany kontroler?

Druga kwestia, jak powinny się nazywać klasy/metody kontrolera?

0

Ja bym wiązał kontrolery względem Widoku który obsługują albo serwisu który wystawiają (jeśli to RESTowe endpointy).

0

@Shalom: Czy jeśli chcę zrobić strone do zliczania godzin pracy to będę miał kontroler od strony która wyświetla całość, osobny od strony który wyświetla dodawanie nowej pracy itp? Każdy w osobnej klasie?

0

Dla mnie kontroler to klasa, która jest związana z klasą modelu, przykładowo do jednego kontrolera wrzucam m. in. metodę wyświetlającą stronę z listą elementów, z formularzem i metody obsługujące zapytania typu POST. Co do nazewnictwa to na metody daje czasowniki. Klasy kontrolerów nazywam np. SensorController, RoomController, itp.

0

jw, jeśli masz Widok związany z operacjami CRUD dotyczącymi czegośtam to zrobiłbym dla tego jeden kontroler.

0

A ja się wyłamię. W Spring Boot kontrolery jako takie nie są praktycznie potrzebne. Większość z nich, to implementacja wzorca „Encja na twarz i pchasz”. Można zatem użyć RESTRepositories. Na przodzie dzielnie hula angular albo react i jest ok.

Jeżeli już jednak trzeba napisać kontroler, bo RR nie działają z silnikami szablonów, a szkoda, to najwygodniej jest organizować kod według funkcjonalności biznesowej. W ten sposób w jednym pakiecie masz upchnięte elementy związane z konkretną funkcjonalnością. Reszta u Wujka Boba >

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1