Jak uczyć się Springa

0

Hej
Chciałbym uczyć się Springa ale nie wiem od czego zacząć. Trochę poczytałem i znalazłem:
-Tutorial spring boota ze strony springa
-Dość stary kurs ze strony kobiety do kodu

Pytanie czy zaczynać najpierw od spring boota czy od jakiś starszych tutoriali? Bo słyszałem ze konfiguracja w xml to zło ale większość starszych kursów jej używa.

Plan mam taki, żeby przerobić jakiś kurs, aby mieć jakieś ogólne pojęcia, potem spróbować napisać coś samemu i jakoś dalej na tej zasadzie.

1

Napisz jakis projekt w Spring boot. Ja sie tak uczylem.
hmm napisz Sklep :)
mozesz sprawdzic stronke javastart.pl ale tam jest kurs platny cos kolo 100 zl

1

Ja niestety, pomimo trwającej już ładnych kilka lat przygody z Javą, również ze Springiem zacząłem mieć do czynienia bardzo niedawno.

W moim wypadku:

  1. Spring w akcji, wyd IV - trudno mi oceniać całościowo, ale ogólnie jest OK, fajnie wprowadza podstawowe koncepcje.
  2. Spring ma wspaniałą (naprawdę!) dokumentację: http://spring.io/docs/reference (w pierwszej kolejności będą interesować Cię Spring Framework oraz zapewne Spring Boot. To jest dobre jako krok drugi, jak już się chcesz uczyć jak zrobić konkretne rzeczy.
  3. Jest ogrom oficjalnych minimalnych przykładów - jak zrobić to, to, albo to. Warto się z nimi zapoznawać.
  4. Tak jak doradza @Atress, zacząłem naukę od Spring Boot i na razie tego nie żałuję. SB chowa piekło zależności i upierdliwą konfigurację, ale nie rzuca kłód pod nogi i nie chowa Springa jako takiego.
  5. Wyszedłem z założenia, że od konfiguracji XML trzymam się z daleka. Na razie się udaje :) Zresztą ona się nawet jakoś przekłada na tę javową, dość szybko zobaczysz pewne prawidłowości.

To co podlinkowałeś, to nie tutorial, tylko właśnie kompletna (i całkiem "opasła") dokumentacja Spring Boot. Ale tutoriali też jest dużo, ogólnie polecam szukać tutoriali ze spring boot, bo on jest nowszy, więc te nowe będą używały raczej javowej konfiguracji.

Zdecydowanie własny projekt to jest dobry pomysł, ale raczej jesteś na takim etapie, że sam już sobie z tego zdajesz sprawę.

1

A ja ci nawet polecę ten tutorial z kobiet do kodu ;)

2

Polecam ten link. IMHO jest to genialny tutorial do springa.
http://www.journaldev.com/2888/spring-tutorial-spring-core-tutorial

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1