Dużo danych w SQLite (Android)

0

Witam serdecznie. Dopiero zaczynam przygodę z aplikacjami na Androida z użyciem Bazy SQLite. W ramach ćwiczeń chciałem stworzyć aplikację do nauki słówek angielskiego i mój zamysł jest taki, że słówka znajdować się będą właśnie w bazie SQLite.

I teraz moje pytanie. Zazwyczaj jakieś pojedyńcze dane w kodzie (wprowadzane przez użytkownika) dodawałem metodą odpowiedzialną za dodawanie danych do bazy. Teraz jednak na stałe muszę w bazie umieścić dużo słówek, co moim zdaniem eliminuje metodą wyżej wymienioną - musiałbym dodać tysiące linijek dla każdego pojedyńczego słówka.

Jak radzicie sobie w takich sytuacjach? Czy jest jakiś sposób na wcześniejsze "przygotowanie" bazy?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedż.
Pozdrawiam

1

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wypełniaj bazę danymi a to skąd je pobierzesz (np. plik, serwer) to już zależy od Ciebie.

0

@bolson no właśnie, również myślałem o pliku, tylko kompletnie nie mam pojęcia jakiego pliku i jak się zabrać. Polecisz coś? Zwykłego txt nie chciałbym, gdyż wtedy każdy użytkownik miałby bardzo prosty dostęp do całej bazy słówek

O pobieraniu z serwera jeszcze nie myślę, niestety nie ten poziom edukacyjny, dopiero zaczynam.

1

Przeciętny użytkownik nie będzie miał dostępu do tego pliku - musi rozpakować .apk lub mieć roota aby uzyskać dostęp do assetów. Typ pliku zależy w głównej mierze od struktury danych jaką sobie przyjmiesz dla tych słówek. Wydajnością bym się nie przejmował bo to i tak będzie robione tylko raz. Poza tym pamiętaj, że cwany user z rootem na telefonie do Twojej bazki sqlite też się dobierze ;)

0

@bolson: dzięki za podpowiedź. Rozegram to chyba z txt, zobaczę jeszczę, ale dzięki za cenne rady.
Miłego dnia życzę
Pozdrawiam

0

Lepszym rozwiązaniem będzie jednak SQLite, potem możesz z tymi słówkami robić co chcesz. Możesz od razu do aplikacji wrzucić bazę z danymi.

0

@MiL: Oczywiście, zostaję przy bazie. Problem leży w tym jak wczytać dużą ilość rekordów do bazy, więc będę wczytywał je z pliku.
Chyba, że tak jak mówisz jest sposób na wrzucenie bazy z danymi do aplikacji, ale jak? Skoro muszę przy pierwszym otwarciu aplikacji ją utworzyć w SQLiteOpenHelper?

0

To co proponuje @MiL to też pewne wyjście. Aczkolwiek przy pierwszym użyciu bazy i tak będziesz musiał skopiować bazę 'dostarczoną' w .apk do odpowiedniego miejsca w systemie plików urządzenia.

0

@bolson: @MiL dziękuję Wam bardzo za pomoc. Jako, że to moje pierwsze projekty, nie będę kombinował i spróbuję przy tworzeniu bazy danych wczytać dane z pliku i będzie po problemie. Nie będzie też problemu z aktualizacjami bazy danych, jakie wcześniej mnie spotykały, będę mógł kiedy chce aktualizować bazę danych wczytując dane z nowego pliku. Jeszcze raz wielkie dzięki, miłego dnia życzę :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0