SublimeText3 - polskie znaki w Javie.

0

Witam !
Być może mój "problem" jest dość błahy ale nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania. Mianowice pisząc plik .java w SublimeText3 w którym kodowanie znaków jest domyślnie ustawione na UTF-8 - kompilacja do pliku .class w wierszu poleceń przebiega poprawnie. Następnie uruchomiając plik .class w wierszu poleceń wyświetla się odpowiedź ale bez polskich znaków (krzaczki). Dopiero gdy zapiszę plik .class w formacie kodowania znaków " Central European Windows 1250" polskie znaki się poprawnie wyświetlają.
Czy jest możliwość wyświetlania poprawnie polskich znaków z kodowaniem UTF -8 (korzystając z SublimeText3) ? Z góry dziękuję za pomoc.

1

pytanie tylko jak to kompilujesz, masz ustawiony skrypt pod ST3?

W każdym razie powinieneś kompilować z "kodowaniem" znaków:
javac -encoding UTF8 MojaKlasa.java

źródełko:
http://docs.oracle.com/javase[...]otes/tools/windows/javac.html

0

javac -encoding UTF8 MojaKlasa.java

Sposób kompilacji który podałeś rozwiązuje problem :-) Jednak wydaje mi się że to kwestia kodowania znaków w stricte środowisku Windows. Mianowice gdy otworzę plik .java w WordPadzie (domyślnie jest w notatniku) i zapiszę go nic nie zmieniając (kodowanie znaków pozostaje nie zmienione)- wtedy również wszystkie błędy znikają, - co więcej podczas kompilacji nie muszę wtedy inicjować kodowania do UTF8 tak jak podałeś - wystarczy sama nazwa pliku .java. Dziękuje za pomoc ! :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0