JSON wypluwa za dużo danych?

0

Cześć,
Dopiero wchodzę w temat Jason + Spring, stąd noobowe pytanie/problem: chcę wyciągnąć dany post użytkownika, a mianowicie tylko id i treść tegoż posta. W obsłudze po stronie jQuery dałem wyświetlania tylko tych pól i spoko, ale na konsoli aplikacji widzę, że wypychany jest komplet danych dla obu encji biorących w tym udział czyli dla encji Post i Autor, czyli wszystkie pola z bazy wraz z wartościami. To chyba nie powinno tak działać, czy się mylę?

1

Warstwa wyświetlania danych nijak ma się do tego co zwraca backend. Jeśli chcesz ograniczyć ilość zwracanych danych, musisz to zrobić zanim je wyślesz do front endu.

0

Czyli np. zamiast zwracać cały obiekt Post to zwracać jedynie określone pola?

1

I tak i nie. Do tego służą widoki (adnotacja @JsonView) na polach encji. Jeżeli zaczniesz np. nullować niechciane pola to może okazać się, że usuwasz dane z bazy (bo całość ma transakcję i traktuje nullowanie jako update). Opisane co i jak https://spring.io/blog/2014/1[...]ration-improvements-in-spring

0

Dawno już nie korzystałem z ORM-a, ale z tego co pamiętam to chyba w tej sytuacji używałem adnotacji @JsonIgnore dla danego pola.
Możesz ewentualnie pokusić się jeszcze o jakieś NamedQuery, żeby zwracało Ci te konkretne pola. Koledzy poprawcie jeśli się mylę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0