Java servlet

0

Dzień Dobry. Prosiłabym o poradę, gdzie mógłabym znaleźć rozwiązanie swojego problemu.
Otóż sytuacja jest następująca.
Mam serwer uruchomiony na Tomcat i w kontenerze umieszczam servlet.
Utworzyłam formularz HTML w którym użytkownik musi podać nazwę użytkownika, następnie dane te trafiają do servletu metodą POST. Servlet odczytuje parametr: łączy się z bazą danyh mySQL a następnie "drukuje" odpowiednie wyniki: listę ulubionej muzyki danego użytkownika.
Problemem jest fakt, że osoba wypełniająca formularz nie musi wiedzieć/znać imiona tych osób w bazie danych. Chciałabym dać możliwość wyboru z listy, czyli wcześniej połączyć się z bazą danych i żeby servlet mógł reagować odpowiednio wyświetlając dane.
CZy jest to możliwe za pomocą servletu ? Zaznaczę, że nie jestem w tym świetna, i dopiero się uczę, stąd proszę jedynie o wskazanie kierunku bądź metody bądź sposobu jak to rozwiązać. Na ten moment mam plik .html + css a następnie przejście na servlet. Servlet miał mi gwarantować pełen dynamizm, natomiast ja nie wiem jak się za to zabrać ;(

1
  1. Musisz to robić metodami sprzed 15 lat?
  2. Od biedy mozesz tak zrobić jak napisałaś, tzn zrobic drugi servlet który serwuje tego htmla, i wtedy pobierasz sobie w servlecie dane z bazy i generujesz htmla z listą opcji do wyboru.
0

A jest jakaś inna opcja ? Należy sięgnąć po coś innego: jsp ?
Generalnie teraz mam po prostu metodę Post z formularza html i wydrukowanie w serwlecie. Sposób w jaki to zrobiłam wynika głównie z mojej nieznajomości i niekompetencji, ale staram się douczać w tej dziedzinie.
Możesz wyjaśnić gdzie znaleźć informację lub rozwinąć jak modyfikować htmla przez drugi servlet ?

1

Należy sięgnąć po coś innego: jsp ?

A może jednak sięgnąć po technologie która nie jest starsza od ciebie? Jakis Spring MVC, Play czy choćby JSF...

0

Generalnie zadanie jakie muszę wykonać muszę zrobić na serwerze Tomcat. A czy Pan może jeszcze rozwinąć myśl w jaki sposób to zrobić starą metodą ? Postaram się poczytać o nowych rozwiązaniach, za co bardzo dziękuję.

1

Ale co ma tomcat do tego? Na tomcacie można z powodzeniem uruchomić także rozwiązania z tego wieku :)
No ale jak chcesz sobie utrudniać życie to tak jak mówiłem: potrzebujesz dwa servlety w tym jeden serwujący htmla (to może skryptlet .jsp) i tenże servlet pobiera z bazy tą twoją listę a potem generuje htmla który z tej listy korzysta

0

Tyle że podstawą Springa są servlety
Po mojemu lepiej jednak napisać jakąs prostą aplikacje na Servletach żeby później lepiej rozumieć jak web w Javie działa...

0

Jak już chcesz się babrać w servlety to proponuję, któryś z tych pluginów:
http://www.jqueryrain.com/2012/03/35-best-ajax-jquery-autocomplete-tutorial-plugin-with-examples, możesz poszukać czegoś innego, tego jest multum.
Tworzysz 2 servlety, pierwszy odpowiedzialny za przetwarzanie danych, czyli to co już masz.
Drugi będzie odpowiedzialny za wyświetlenie użytkownikowi na stronie listy wyboru, przykładowo jakiś danych pobieranych z bazy (ajax+json). I to powinno załatwić temat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1