Początek ze Springiem, ksiązka, projekt.

0

Zastanawiam sie na zakupem ksiązki do nauki Springa, mysle nad ta pozycją:
Spring Framework. Wprowadzenie do tworzenia aplikacji. Wydanie II

Chciałbym się nauczyc Springa by móc napisać webserwis ktory będzie laczył sie z baza danych i pozniej przed webserwis na androida bede dostawal dane z bazy danych.

co sadzicie o tej ksiazke a moze polecicie inna?

2

Polecam Spring w akcji wydanie 4 :) Myślę że na początek przygody ze springiem pozycja w sam raz.

0
Promar napisał(a):

Polecam Spring w akcji wydanie 4 :) Myślę że na początek przygody ze springiem pozycja w sam raz.

Również polecam tę książkę.

0

Aktualnie uczę się z książki "Spring w akcji wydanie 4" jest naprawdę niezła. Jedyny minus dla mnie, że przykłady nie z Maven :/

0

Warto przeczytać wydanie 3 przed tym jak zaczne czytać wersje 4?

0

Moim zdaniem nie ma sensu, w wersji 4 jest dużo przykładów z poprzednich wersji Springa opartych na configuracjach Xml, często pokazanych jako alternatywa dla tych nowszych , pisanych w Java.

0

A ja ci odradzam Spring w akcji wydanie 4 ilość błędów w przykładach jest zatrważająca. Poza tym przykłady są jakby to powiedzieć z d**y. O ryceżach i mistrelach... Możesz sobie to sprawdzić bo w sieci jest pdf jak dobrze poszukasz, a później rozważ sobie ewentualny zakup :P

0

"O ryceżach i mistrelach" tak, ale to na początku książki przy podstawach. Później masz np. o zbieraniu zamówień z pizzerii itp. No niestety z błędami to masz racje jest tam ich troszkę, ale lepszej w języku Polskim, którą się dobrze czyta nie znalazłem.

0

Nie doszedłem tak daleko bo się zniechęciłem początkiem. Jest bardzo dużo powtórzeń. Moim zdaniem z 600 stron można by spokojnie zejść na 400 i poruszyć jeszcze inne problemy. A wspomnę jeszcze, że nawet nie jest opisane jak uruchomić takową aplikację np. z rozdziału 5. Wiele trudnych spraw trzeba rozwiązać samemu co na początku jest dość trudne, ale w sumie masz racje, że w języku polskim nie ma lepszej od tej. Ja jestem jeszcze w posiadaniu Spring MVC-4 to jest całkiem fajna, ale tylko o MVC, a za springa w praktyce się jeszcze nie brałem.

0

No z tym uruchamianiem na początku to słabo że nie ma. Ale nie jestem do końca pewien czy można byłoby skrócić tą książkę. Czytałem niektóre rozdziały książki oraz dokumentacji Spring i powiem Ci, że w książce jest wrzucone jak najwięcej potrzebnych informacji i w miarę krótko/ przyjemnie opisanych w porównaniu z dokumentacją. Ale masz racje samemu przerabiając ją trzeba czasami zerkać na fora itp.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0