Java for Android - nadal żyje?

0

Witam,
Ostatnio zainteresowałem się Androidem i pisaniem w Javie.
Korzystam z darmowego środowiska IntelliJ.

mam jednak pytanie, czy Java, Android i IntelliJ są w "dobrej kondycji"?
Jak to wygląda aktualnie? Czy Java żyje? Czy app-ki na Androida mają aktualnie sens?
Czy ten kierunek rozwoju ma przyszłość?

Pozdrawiam.

0

Niestety akurat pożyczyłem koledze na weekend moją kryształową kulę. ;P

1

Tak

0

Cóż... nie zależy mi na tym by ktoś napisał mi co będzie w przyszłości, a jedynie jak ta osoba widzi przyszłość według swoich obserwacji i doświadczenia.
Programiści Javy znają jej aktualną kondycję i mniej-więcej czują jak będzie wyglądać jej przyszłość w ciągu najbliższych lat.

Także bez obaw i bez krępacji proszę o odpowiedzi. Ja kompletnie nie wiem jak wygląda aktualny stan Javy i Androida. Po prostu chciałem się tego uczyć, ale może jest to technologia już wymarła i moje zamiary są bez sensu bo uczyć się zamierzam trupa?
A może wręcz przeciwnie - Java i Android są bardzo popularne i warto zacząć ich naukę?

Jak widzą to inni programiści?

0

Oczywiście że jest zapotrzebowanie

0

Android jako platforma ma się dobrze, nawet bardzo dobrze. To już nie tylko appki na telefony i tablety, ale i smartwatche, android auto, IoT. Rozwój Javy w kontekście tej platformy również jest widoczny (migracja na OpenJDK) oraz pojawiają się nowe języki takie jak np. Kotlin i być może w przyszłości Swift.

0

Ok bardzo dziękuję za odpowiedzi. Właśnie takich informacji potrzebowałem.

0

Java jest wszędzie i jeszcze długo nie umrze, zwłaszcza jeśli nadal będzie się rozwijać w obecnym kierunku. IntelliJ raczej też nie będzie prędko niczym zastąpiony, bo nie ma zapotrzebowania na kolejne IDE do Javy skoro to jest tak dobre, a nawet jeśli, to przecież przesiadka nie zajmuje dużo czasu. Android nawet jeśli straci swoje skupienie na natywnych appkach Javowych to na rzecz aplikacji webowych, które też można pisać w Javie.

0

Jeśli chodzi o Androida to osobiście Java mi nie przypadła do gustu, odpalanie emulatora, tworzenie activity, nieznajomość API itd... Pewnie teraz, z obecną wiedzą byłoby mi łatwiej to ogarnąć, ale jakoś nie czuję potrzeby tego robić :)

Za to Unity 3D dzięki swojej prostocie i wsparciu wielu platform nie dość, że przekonało mnie do nauki C#, to jeszcze robię w tym aplikacje pod Androida ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0