Jednoczesna nauka Java i Spring

0

Witam, czy jest sens nauki javy jednoczesnie z springiem ? np. budujac jakis serwis, nie beda mi sie rzeczy mylić?

1

Nie ma sensu, wpierw ogarniasz javę. Potem ogarniasz springa.

0

Najlepiej zacząć od samej javy. Ja zacząłem dopiero rozumieć springa kiedy napisałem stronę w php z frameworkiem twig xD Więc możesz zacząć zabawę z webówką od czegoś łatwiejszego :P

0

a czy po przerobieniu podstaw javy moge zabrac sie za Springa?

0

"Spring" to bardzo duża biblioteka. Nawet nie wiem czy możemy kontekście Springa można mówić o bibliotece, to cały zestaw różnych bibliotek pomagających programistom w różnych aspektach [sic!].

Zakładam, że chodzi Ci o "podstawowe" funkcjonalności dostarczane przez Spring Core/Spring Beans (http://docs.spring.io/spring/[...]/htmlsingle/#overview-modules)? Nawet jeśli chcesz od tego zacząć może być z tym problem. Spring rozwiązuje wiele problemów, których na początku nawet nie będziesz świadomy. Spring wyrósł z prostego kontenera DI, a obrósł w tłuszczyk innych projektów które na pewno są przytłaczające czasami nawet dla bardziej zaawansowanych programistów :).

Innymi słowy polecam naukę samej Javy od zera. Zacznij pisać programy, które wypisują coś w konsoli/terminalu, później zabieraj się za bardziej zaawansowane rzeczy. Nie od razu Rzym zbudowano :)

0

@greengoo

hej :) dzięki ze odpowiedziales

znam podstawy javy, mam na koncie kilka programow w tym czytnik rss z gui i jakis prosty notatnik, a teraz tworze gtd. Tylko jestem perfekcjonista i nadal uwazam ze nie ogarniam podstaw, ale cos tam wiem

1

A ja się wyłamię. Jeżeli znasz inny język, nawet nie do końca dobrze, to śmiało! Nawet efekty mogą być lepsze. Jeżeli zamiast ślepo pisać prosto programiki możesz napisać np. prostą witrynkę, jakiś sklep czy coś ten deseń i nabrać wprawy na czymś realnym to nie znudzisz się tak szybko.

0

Ja się podepnę pod wypowiedź Krzyśka. Nauczyłem się PHP pracująć na dużej kobyle napisanej w Zendzie, a obecnie uczę się Javy na podobnej zasadzie. Liznałem tylko trochę typowo javowych rzeczy, a obcych mi z php jak klasy generyczne i zabrałem się za springa i prostego cruda. Co chwilę nie wiem o co biega, ale doczytuje sobie i uczę się tego co mi potrzebne.

Jednym będzie lepiej po kolei, a drudzy wolą mieć np. zarys wszystkie, a później w miarę upływu czasu douczać się szczegółów. Dla każdego działa coś innego, nie ma jedynej prawidłowej metody, wybierz tą które działa dla Ciebie :) Dla mnie podejście najpierw język => framework jest dobre, ale jeżeli ktoś nigdy w życiu nie programował.

0

Naucz się najpierw podstaw Javy takich jak co to inteface,klasa abstrakcyjna obsługa wyjątków, typy generyczne i ważniejsze kolekcje a potem od razu Spring :)

Ja na przykład obsługi plików nauczyłem się dopiero jak chciałem zrobić tworzenie raportów PDF w aplikacji webowej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0