Zarabianie na reklamach w apkach Android Market

0

Cześć,

napisałam kilka apek na android i myślałam aby spróbować zarabiać na nich umieszczając w nich nieinwazyjne reklamy i wgrać je na android market. Rzecz w tym że nie orientuję się gdzie szukać info jak krok po kroku to zrobić zaczynając od umieszczenia kodu który wyświetli reklamę, poprzez wybranie firmy/portalu który przekaże mi tę reklamę którą muszę wkleić aż po proces monetyzacji. Na googlach znalazłam bardziej opisy jak ludzie na tym zarabiają ale nie widziałam żadnego tutorialu jak krok po kroku to zrobić. Mógłby ktoś być na tyle miły aby mnie nakierować lub oświecić? Byłabym BARDZO wdzięczna :)

Pozdrawiam!

0

Samo wgranie kodu nie jest trudne, skupiłbym się na znalezieniu uczciwej firmy, gdzie rzeczywiście można coś zarobić.

0

Jak kiedyś pisałem jakieś apki to korzystałem z reklam od trzech dostawców: Google, StartApp i jeszcze jakaś firma, której nazwy nie pamiętam. Najlepszą firmą wydaje mi się StartApp, bo z ich reklam zgarniałem najwięcej $. Fajne jest to, że możesz wskazać konto na PayPalu zamiast bankowego do przelewu zarobionej kasy. Masz zapewnione tutoriale krok po kroku jak dodać każdy typ reklamy, masz fajną konsole do analizyi kilka innych fajnych ficzerów. Tu masz support: https://support.startapp.com/hc/en-us/categories/200174193-Publisher-Portal

0

Zwróc tez uwagę, że konto developerskie Google też kosztuje, więc jesli moze nie wypalic "biznes" z reklamami to mozesz byc stratna ;)

0

@art1977 to konto kosztuje 25$ i jest to jednorazowa opłata, więc to raczej śmieszne pieniądze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1