Identyfikacja rekordu html->servlet->mysql

0

Witam, próbowałem wpisywać różne hasła w google żeby rozwiązać mój problem, ale najwidoczniej niewłaściwie go nazywam, więc zdecydowałem się zwrócić o pomoc na polskim forum.
W jaki sposób mogę zidentyfikować rekord w htmlu, tak aby później wiedzieć jak odnieść się do niego w zapytaniu MySQL. Jedyne rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy to użycie znacznika <form> i <input> z typem "hidden" i w atrybucie "value" umieścić id rekordu. Ale moim zdaniem jest to słabe rozwiązanie, gdyż ktoś mógłby wejść w badany element za pomocą przeglądarki i zmienić te ID powodując usunięcie tego rekordu co nie trzeba. Jak programiści sobie z tym radzą?

0

W serwerSide frameworks onRowSelection ma odzwierciedlenie w serwerze wiec problemu nie ma.
A w kliencie robimy albo jak atrybut html lub hidden. Oczywiście odpowiednie prawa na serwerze, aby user A nie usunął danych do których nie ma dostępu

0

Hmm czyli jedynie server-side'em mogę sprawdzić, które dane użytkownik może usunąć. W sumie nieważne, że ktoś w przeglądarce coś tam sobie zmieni bo na serverze jeszcze muszę ograniczyć dostęp do niektórych zasobów. Coś mnie zmyliło hehe. Ok dzięki :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0