Powtarzanie się liczb w wektorze

0

Witam. Muszę napisać do szkoły program który będzie wyświetlał 15 elementowy wektor losowych liczb całkowitych z przedziału 1 - 200 w taki sposób aby liczby te się nie powtarzały. O ile wiem jak wygenerować wektor to nie wiem co zrobić żeby liczby się nie powtarzały. Pomoże ktoś?

1

Zrób tablicę liczb 1-200. Pomieszaj tablicę przez Collections.shuffle(). Wybierz pierwsze 15 elementów ;]

0

Nie wiem czy ten Twój wektor to vector bo jeśli nie to możesz użyć Set. Jeśli jednak vector to losujesz, sprawdzasz sobie metodą contains() czy zawiera wylosowany obiekt, jeśli tak to losujesz następny, jeśli nie to wstawiasz i losujesz dalej.

0

Niejasno piszesz, ma być 15 różnych liczb, czy też liczby mogą się w wektorze powtarzać ale każda liczba ma być tylko raz wypisana?
Jeśli to pierwsze, to wpisz liczby od 1 do 200 do kolekcji, wywołaj metodę shuffle i weź pierwsze 15 liczb.
Jeśli drugie, to losuj w pętli 15 liczb, a potem przepisz je do zbioru.

0

W załączniku dodałem polecenie które mam wykonać. Chodzi o punkt 2. Nauczyciel prosił żeby postarać się zrobić to poprzez 3 pętle.

0

Dodałem kolejny załącznik, który pokazuje moment do którego dochodzę.

0

Losujesz ze złego zakresu, ma być 1-200, u Ciebie jest 0-199.
Zadanie 1. Najprostszy sposób sprawdzenia czy się coś powtarza, to przepisać wylosowane liczby do zbioru (Set). Jeżeli zbiór zawiera mniej niż 15 elementów, to jakieś liczby w wektorze się powtarzają.

0

A jak zrobić, żeby się nie powtarzały? Przepraszam, ale uczę informatyki dopiero miesiąc, a programowanie dopiero zaczynam i jeszcze tydzień temu tworzyłem takie "programy" jak "Hello World" także z góry przepraszam za moje głupie pytania. Być może znajduje się tu jakaś osoba, która akurat nie ma nic do roboty i zrobiła by mi screena dokończonego programu i opisała co i jak?

0

@Shalom w pierwszym poście opisał jak to zrobić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0