aplikacja pobierające dane ze zdalnej bazy danych MySQL

Odpowiedz Nowy wątek
2015-12-26 13:26

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Cześć

Pytanie jest dość ogólne (i pewnie lamerskie). Wszystkie aplikacje (to zbyt dumna nazwa :) ) które napisałem działały na lokalnej bazie danych (np. w .php) lub były w lokalnej sieci lub łączyły się z ustalonego IP (vba). W jaki sposób tworzy się aplikacje w javie, które działają na komputerze klienta i pobierają dane ze zdalnej bazy danych? Otwiera się tą bazę po prostu na świat i umożliwia połączenie z dowolnego IP, czy aplikacja klienta łączy się z aplikacją na serwerze i dopiero ona po odpowiedniej weryfikacji zadaje pytanie w bazie? Może gdzieś jest jakiś tutorial na ten temat? A może robi się to jeszcze jakoś inaczej?

Mam w tej chwili prosty skrypt w javie, który pobiera z kilku termometrów temperaturę i zapisuje w MySQL na serwerze. To co chciałbym zrobić w tej chwili to napisać aplikację która na komputerze kliencie wyświetli wykres na podstawie danych z bazy (docelowo miałby być też zapis z klienta na serwer).

Pozostało 580 znaków

2015-12-26 19:20

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 1 minuta temu

0

to najładniej by wyglądało jako strona www. A co do pytania to jeśli serwer ma być "w internetach" to pomiędzy bazą sql a aplikacją stawia się element pośredni, który zwie się serwerem aplikacji. Poczytaj o aplikacjach trójwarstwowych (wielowarstwowych) albo (po angielsku) n-tire application


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0