Wątek zablokowany 2015-12-23 09:58 przez Koziołek.

JAVA - Kompilator dla Linuxa

0

Z jakiego kompilatora JAVA korzystacie pod Linuchem?
Szukam wygodnego i bezpłatnego rozwiązania dla mojego OpenSuse.
Jakie rozwiązanie pod ten system polecacie?

0

kate albo eclipse możesz zawsze uruchomić.

0

Tylko NetBeans, jak odpaliłem Eclpise pod linuchem to mi się źle pracowało, pewnie przyzwyczajenia z Netbeansa,ale druga strona to nie mogłem go skonfigurować aby działał szybko bo był bardzo zamulisty.

2

intellij IDea. działa ekstra.

4

Czy mi się wydaje czy głupoty straszne piszecie? Ekspertem w javie nie jestem, natomiast jedyny znane znane mi kompilator javy to te w oficjalnym JDK (javac) i OpenJDK. Wymienione przez was programy to IDE, które korzystają z zewnętrznych kompilatorow. Co do IDE - osobiście jestem fanem wszystkich produktów od Jet Brains. @Shalom wołam eksperta.

0

NetBeans. Intellij sobie kupisz jak zarobisz, a nie widzę sensu używania wersji Community skoro NetBeans jest wystarczający (przynajmniej na początku)

0

To o co pytasz to IDE, nie kompilator (domyślam się po słowach "wygodny" i "bezpłatny").

IntelliJ IDEA jest zdecydowanie najlepszym IDE do Javy, z tym, że darmowa jest tylko wersja Community, która jest dosyć ograniczona względem Ultimate. Jako, że nie rozróżniasz IDE i kompilatora, domyślam się, że dopiero się uczysz. W takim razie nie ma większego znaczenia czy korzystasz z Community czy Ultimate. Jak jesteś studenciakiem to możesz mieć Ultimate za darmo.

Eclipse jest zupełnie darmowy w pełnej wersjii, ale IMO IntelliJ IDEA jest znacznie lepsze. Z Netbeansem nie pracowałem

1

GCJ albo VIM. wyiberz to o co Ci chodziło , bo możliwe, że trzeba poprawić tytuł tego wątku. #ustalenia #afera_kompilatorowa

0

Nie wiedziałem, że wybudzę takie kontrowersje :D
Faktycznie pisząc posta miałem na myśli IDE, jednakże pierwsza odpowiedz wskazuje na standardowy edytor tekstu i tu zaczynam rozważać tą opcje (przynajmniej na start). Pytanie jednak jak wygląda kwestia importowania bibliotek? W IDE wystarczy zadeklarować z jakich bibliotek będziemy korzystać, a one zostaną automatycznie odnalezione, jak zaś poradzić sobie z tym ręcznie?
Dodam, że dopiero wchodzę w świat Javy.

P.S. A dlaczego nie warto brać typowych notatników? ;> To pytanie kieruje do przeciwników takiego rozwiązania ;)

0

IDE potrafi zrobić dużo rzeczy zanim skompilujesz program, choćby odnajdzie błędy w kodzie, wskaże na brak importu, na bezużyteczność danej zmiennej czy poprawi typy.
Z drugiej strony posiada wiele funkcji wspomagających pisanie i je znacznie przyśpieszających, np. ja korzystam z Code Templates, tak że jak wpiszę "for"+"Tab" to mi powstaje gotowa pętla for z możliwością łatwej edycji. Debugger, Git, Gotowe generatory (nie musisz ręcznie tworzyć plików) no i wygoda pisania, auto zwijanie, auto formatowanie itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0