Java Web Start vs applets

0

Witam. Jakiej technologii lepiej używać jeżeli chodzi o aplikacji webowych - apletów Javy czy technologii Java Web Start? Czym się to różni? Kiedy używać tego a kiedy tego? Z góry dziękuję.

0

Przede wszystkim zastanowiłbym się czy w ogóle jest sens używać Javy jeśli chodzi o aplikacje odpalane w przeglądarce. Czemu nie użyć po prostu HTML5 + JS?

Co takiego robisz, że aż applety Javy są ci potrzebne?

0

Na przykład czat na bloga czy shoutbox. A Silverlight kiedy się używa?

1

no do czatu na bloga / shoutboxa nie potrzebujesz ani silverlighta (który jest już przeszłością i jest beznadziejny) ani apletów javy

1

Jakiej technologii lepiej używać jeżeli chodzi o aplikacji webowych - apletów Javy czy technologii Java Web Start?

A Adobe Flash się jeszcze używa?

A Silverlight kiedy się używa?

Strasznie kombinujesz. Technologia, w której to najłatwiej zrobisz to język JavaScript (nie mylić z Javą), oraz HTML5 i CSS3. Nic więcej nie potrzebujesz, chyba, że chcesz celowo zasabotować swój projekt i sprawić, że część użytkowników w ogóle nie odpali twojego czata (bo ci co nie będą mieć Silverlighta, Flasha czy Javy raczej twojego czata nie zobaczą).

Na przykład czat na bloga czy shoutbox.

to się od lat juz robi w JS. Czaty oparte na Javie to raczej się robiło może w okolicach 2000 roku...

0

A co się robi w Javie? Podaj przykłady zastosowania apletów Javy. Czy się tego na darmo uczę? Chcę wiedzieć, gdzie mogę użyć Javy. Czy takie coś http://jmol.sourceforge.net/demo/aminoacids/ zrobisz w JS, HTML5 i CSS3?

1

A co się robi w Javie?

  • backend(kod, który się odpala na serwerach)
  • aplikacje w androidzie
  • aplikacje desktopowe/okienkowe
  • różne serwerowe cuda (np. Jenkins, ElasticSearch etc.)

ale przeglądarkowych appletów Javy już raczej nikt nie używa, bo nie ma takiej potrzeby, skoro jest HTML5 i JS.

Czy się tego na darmo uczę?

chyba tak, ale zawsze możesz się zacząć uczyć czego innego..

0

A JEE czym się różni od PHP? Większość stron internetowych i hostingów znajdziesz pod PHP a nie pod Java. Wyjaśnij mi dlaczego niby pisać serwlety i odpalać na Apache Tomcat niż pisać w PHP 5.6?

1

Appletów Javy się nie używa. To fakt.

Niestety Cisco o tym jeszcze nie wie. Webex jest napisany jako applet Javy i chyba nadal nie ma na rynku nic, co by mogło mu zagrozić.

Google hangouts? Wydajnościowo jest to tragedia. Po każdej konferencji przez 10 minut wiatraczek chodzi na maksa aby schłodzić CPU. No i ograniczenie do 15 osób. Skype podobnie. Join.me nie obsługuje dźwięku na Linuksie, do tego ma jakieś okropne lagi przy współdzieleniu ekranu. Próbowaliśmy jeszcze czegoś nowego napisanego we Flashu, czego nazwy nie pamiętam i też muliło i się nie sprawdziło.

Ostatecznie został webex. Paskudne? Tak. Przestarzałe? Tak. Wymaga zatwierdzenia 5 okienek z pytaniem, czy uruchomić applet? Tak. Wymaga starszego Chrome? Tak. Ale działa.

Cały czas czekam na dobry soft do telekonferencji napisany w Js.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0