Testowanie kontrolerów

0

Aktualnie używam Springa, ale rzecz się tyczy większości MVC. Pytanie brzmi - czy testujecie swoje kontrolery ? Zakładam sytuacje niemal idealną - kontrolery nie robią nic poza delegacją pracy odpowiednim obiektom, zwracaniem nazwy widoku i dodawaniem rezultatów pracy obiektów do modelu. Wtedy kontroler staje się na dobrą sprawę punktem łączenia, czy jest sens to testować ? Jakie stosujecie podejście, a jeżeli testujecie to w jaki sposób ? Przykłady mile widziane.

1

nawet jak kontroler deleguje to możesz testować

  • bindowanie
  • security
  • @modelattr
  • łapanie wyjątków
  • jakieś kontrolery jako advice

http://docs.spring.io/spring-framework/docs/current/spring-framework-reference/html/integration-testing.html

1

Jeśli faktycznie masz idealne kontrolery bez logiki to ich testowanie ma tyle wartości co testowanie gettrów i setterów w jakimś DTO. Jasne jak ktoś ma ciśnienie na 100% pokrycia to można, ale ja bym zaczął od 100% pokrycia klas z logiką a potem się martwił DTO i kontrolerami.

0

Czyli suma sumarum lepiej poświęcić swój czas na testy reszty kodu i pisanie nowych funkcjonalności, szczególnie biorąc pod uwagę że jest to projekt "po godzinach" i tylko w ramach nauki (najdonioślejszym zadaniem jakiego kiedykolwiek może dostąpić jest wystąpienie w CV :)).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1