Vaadin - serwer prezentujący dane pomiarowe

Odpowiedz Nowy wątek
Wielki Kot
2015-06-27 11:39
Wielki Kot
0

Cześć, chciałbym prosić o poradę i wyjaśnienie kilku wątpliwości:

Mam do zrealizowania projekt, w którym klienci (urządzenia pomiarowe) po UDP raportują serwerowi stan swoich pomiarów. Wyniki pomiarów mają być prezentowane użytkownikowi w aplikacji webowej.

Znalazłem coś takiego jak vaadin, wiem, że można w tym niskim kosztem zrobić tę prezentująca wyniki aplikację. Mam do tego pytanie czy lepiej zrobić tak by osobny program odbierał wyniki pomiarów, wrzucał je na bazę, skąd vaadin by je czytał czy może zrobić DatagramSocket w samej aplikacji vaadina ? Nie mam w tym doświadczenia, ale chciałbym uniknąc brnięcia w kompletnie złe rozwiązania....

Wiem, że vaadin wykorzystuje sesje i jeżeli użytkownik odpala aplikacje to dopiero wtedy w sesji DatagramSocket mógłby czytać dane, czy jest jakiś sposób by w taka aplikacja vaadina gdzieś pocichu stale nasłuchiwała jakiś danych a potem w sesjach poszczeghólnych użytkowników im prezentowałą co udało się jej zebrać nawet w czasie gdy żaden użytkownik nie miał sesji ?

Pozostało 580 znaków

2015-06-27 13:04
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 29 minut temu

0

Popatrz na to: http://c2mon.web.cern.ch/c2mo[...].html#_architectural_overview to jest projekt realizujący podobną funkcjonalność i ma w miarę sensowną architekturę ;)


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

Wielki Kot
2015-06-27 13:14
Wielki Kot
0

dzięki wielkie ;)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0