Propozycja programu dla początkującego

0

Witam!

Zaczynam swoją swoją zabawę z programowanie w javie, jako , że nie lubię uczyć się suchych wiadomości z książek a z praktyki, to chciałbym was prosić o jakieś propozycje proagramu, który mógłbym napisać.
Wolę uczyć się jak mam w głowie pomysł co mam zrobić i wtedy działać, szukać potrzebnych mi informacji, bo łatwiej wszystko zapamiętuje. A jak idę według jakiegoś szablonu, z kursów to później nie ma z tego efektów.

Jeśli zły dział to przepraszam.

1

Moim zdaniem podstawy teorii sa potrzebne zeby moc wyobrazic sobie co chemy robic. Najlepiej dla Ciebie byloby pisanie aplikacji z jakiegos kursu z podzialem na etapy wtedy masz dwa w jednym ktos Ci wyjasnia co sie dzieje i piszesz cos co dziala cos jak to :www.kilobolt.com/game-development-tutorial.html ale bie znam innych kursow prostszych chyba ze zabugowane invaders ;)

1
  • program odliczajacy dni/godziny/minuty/sec do nowego roku
  • program do nauki/powtarzania slowek z jezyka obcego
  • specjalizowany kalendarz (np malzenski ;)
  • gierka typu snake czy tetris
  • aplikacja pomagajaca przy stosowaniu techniki pomodoro
  • przypominacz/powiadamiacz o czyms
    itd itp, serio taki problem cos wymyslic? wez sobie podstawy najpierw ogarnij, bez tego ciezko bedzie ruszyc
0

bardzo dobrze jest mieć pod ręką własnego maluszka może być pies lub kot... Jesse Liberty w książce C++ helion ale też Microsoftu jakąś książkę helion widziałem o mam... John Robbins kupioną w helion.pl o debugowaniu i tamże pisze iż mówił wszysko swojemu kotu opowiadał a kot słuchał ze zrozumieniem... no dobrze jest właśnie cierpliwie spróbować to co się chce zrobić jakiemuś martwemu ale ja raczej byłbym za jakimś małolatem próbującym swych sił w programowaniu można zyskać prawdziwego kumpla partnera nawet tandem programsityczny który popełni kiedyś nawet jaki globalny hit... Miko

0

Bardzo ciekawy post, ale chyba nie bardzo rozumiem jego przekaz.

0

ja starej Matce 85 lat często opowiadam jakie to funkcjonalności w dniu dzisiejszym zaimplementowałem... Ona często już od jakiegoś czasu drzemie... ja się po dniu pracy wygadam.. często spełniony... i o to głównie chodzi... rzadko w związku żona choć ciut rozumie czym zawodowo zajmuje się pan mąż... program to jakaś wizja którą po kroczku trzeba zacząć realizować chyba ze kto Cię zatrudnił najemnika inżyniera pokazał CI jeszcze co i jak masz zrobić i kupę kasy zapłacił... na własny rachunek jak tworzysz program a zwłaszcza silnik własnej usługi to lata miną zanim do tego dojdziesz nierzadko po wielu latach przepracowanych na sukces innych ludzie odkrywają iż są już gotowi zrobić coś od początku sami dla siebie ja pracowałem w sumie w 17 wielkich firmach w sumie niecałe 4 lata i niecałe 4 lata studiów Czarnobyl sprowadził mnie na Ziem... a już na Olympie mówili mi zejdź na Ziem... byłem przez chwilę budda ... nigdy nie lubiłem historii a nie wiem skąd i kiedy ? poznałem całkiem sporo z mitologii o czasach antycznych i mam wreszcie pomysł na startup który podbije świat a dopiero niedawno odkryłem iż w ubiegłym tygodniu miałem skromny jubileusz: 50 lat pracy twórczej... i już jestem gotów zacząć swój pierwszy program C#: właśnie testuję silnik usługi tworzony powiedzmy od 10ciu lat to ewolucja pewnej wizji bez jakiej sukces w przyszłości nie jest w ogóle możliwy... chyba, iż zapytanie w nagłówku było pierwszy program C# to w pomocy Visual Studio jest kilka gotowców ogólnie tworzysz nowy projekt masz działający choć nic nie robiący tj. formatkę następnie dodajesz kilka kontrolek i je oprogramowujesz wg jakiejś prostej zupełnie funkcjonalności a potem przez kilka lat patrzysz i same pomysły na udoskonalenie się pojawiają które implementujesz i wyjdzie Ci po wielu latach ciężki potwór który nie wzbudzi żadnego zainteresowania a już kasy z tego nie będzie na pewno... ale to jak z tą reklamą banku Śląskiego ING w czerwiec 2015 pożyczkę spłacisz ale co się nauczyłeś to TWOJE pozdrawiam Miko

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0