Oscyloskop JfreeChart + Swing

0

Witam, zabieram się za program który pobiera jakieś dane i dynamicznie z nich robi wykres (taki oscyloskop) i mam pytanie czy mogę zaprojektować menu w Swingu (builder), a w wolnej części okna stworzyć wykres jfreechart? Jeśli tak jak to zrobić?

0

Tak, to się powinno udać. Pierwsze co musisz zrobić to uruchomić sample z JFreeChart (kiedyś znalazłem zbiór kodów źródłowych z samplami dla różnych wykresów).

Można zacząć np. z:
http://www.java2s.com/Code/Ja[...]/JFreeChartLineChartDemo6.htm

0

JfreeCharta już uruchomiłem i działa. Problem mam jednak w tym aby dorzucić go do instniejącego gui zrobionego w swingu jako component

1

Nie znam się na Swingu, ale niektórzy używali ChartPanel:
http://stackoverflow.com/ques[...]-jfreechart-in-java-swing-gui

Ja kiedyś osadzałem JFreeChart w aplikacji webowej. Wykres zrzucałem jako bytearray i klient (przeglądarka) wyświetlał obrazek (całość server-side).

0

Dzięki za odpowiedź. A co do nanoszenia wykresu w zadanym czasie do zrobienia w tej technologi?

1

Jak masz dane przebiegu zrzucone do pliku (lub pamięci) to nie powinno być żadnego problemu. Jak chcesz to robić w "czasie rzeczywistym" tzn. prezentacja danych z nieznacznym opóźnieniem to też powinno się dać, wiadomo takie dane trzeba jakoś normalizować, aby się sensownie wyświetlały. Pozostaje kwestia częstości odświeżania, wielkości okna (takie parametry raczej powinny być konfigurowalne), aby miało to sens, ale raczej nie powinno być problemem (poza tym, że jest konkretna robota, aby to wszystko napisać).

0

A czy jest możliwość dodania ChartPanel do palety komponentów swinga?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0