Jak zrobić własny pulpit i go podmienić z tym windowsowym i tymi z innych systemów?

0

Chciałbym mieć własny pulpit. Najlepiej by było gdyby można było go uruchomić w niego klikając i by dopiero wtedy uruchamiały się w nim aplikacje.

2

Super ;)

0

Czy w takim razie w ogóle jest coś takiego możliwe ?!

0

Nie wiem tak naprawdę o co Ci chodzi. Pulpit jako taki w Javie zrobić się da - czy to w przeglądarce, okienku, czy jako "szyba" wyświetlana w obrębie danych współrzędnych. Można zrobić taką szybę przeźroczystą i posiadającą niewidzialne komponenty, a można też zrobić po prostu zwykły pulpit z tapetą, ikonkami itp.

0

No a jak zrobić by te programy się uruchamiały w moim pulpicie a nie obok niego ? Ne musi być szyba byle były aplikacje :)

1

Z tego co wiem, to takie frameworki jak extJS pozwala robic taki pulpit w przegladarce (JavaScript). Poczytaj.

0

He ?! Pulpit w przeglądarce ? Jak to ort!. Nie da się tego wszytkiego zrobić w Java ? Ja tam na JS się za bardzo nie znam... No tylko troche wiem, ale przecież aplikacje nie mogą się chyba uruchamiać w przeglądarce. Nie rozumiem.

0

Zupełnie nie rozumiem. Są aplikacje które można podmienić z moim pulpitem i one działają bo są włączane od razu przy starcie więc na pełny ekran (chodzi mi o to że z systemem zamiast pulpitu)
a inne aplikacje uruchamiają się w okienkach tak jakby na tamtych. No ale to pliki *.exe a nie *.jar. I jak je dać zamiast pulpitu. Trzeba go pewnie podmienić z jaką systemową aplikacją ale jaką i jak podmienić *.jar ?

0

Chcesz zrobić program, który podmieni po prostu tło pulpitu ? Najprościej użyć API Windowsa, tutaj masz lib pozwalający na to https://github.com/twall/jna/. Szukaj w googlach: java change desktop wallpaper lub java change desktop background

0

Chodzi mi o coś takiego:

lub takiego:

O zmiane całego pulpitu. Takie magie da się wykonać ale czy w Java :)

Problem w tym że aplikacje Java to *.jar (a nie *.exe) :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1