Pomoc w uporządkowaniu wiedzy na temat frameworków

Odpowiedz Nowy wątek
2015-02-23 00:41

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 21 godzin temu

0

Mógłby mi ktoś to jakoś uporządkować? Patrząc na oferty pracy, wymagana jest masa różnych technologii / frameworków. Próbowałem sobie to jakoś poukładać przy pomocy Wikipedii
ale nie daję rady. Załóżmy, że chcę zrobić aplikacje webową lub mobilną to jakich zestawów frameworków powinienem użyć? Mógłby ktoś napisać jakieś przykładowe + do czego służą i np do tego jakieś konkurencyjne zestawienia.

Problem pewnie leży tutaj, że nigdy nic w tych frameworkach nie robiłem więc nie wiem z czym to się wszystko je i wydaję się tego taki ogrom, że aż przytłacza, do tego niektóre przestarzałe technologie tylko komplikują sprawę w uporządkowaniu tego wszystkiego :P

Chodzi mi o pojęcia takie jak Spring, Hibernate, JEE, JSP, JSF, JDBC i cała reszta.

Do czego służą to sobie czytam ale im dalej w las tym więcej zawiłości - może ktoś by mi jakiś diagram podrzucił z zależnościami? Co należy do czego a co jest konkurencyjne itp. Po prostu chciałbym to sobie jakoś zobrazować.

Pozostało 580 znaków

2015-02-23 09:33

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

2015-02-23 09:38

Rejestracja: 11 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

Baza danych np. PostgreSQL
Aby z niej coś pobierać/zapisywać potrzebujesz dostępu do niej. W Javie używa się do tego JDBC lub ORM, gdzie ORM to JPA(standardowe API) i jego implementacje np. Hibernate/EclipseLink.

Następnie z pobranymi danymi coś chciałbyś zrobić, tu generalnie zawsze jest jakaś warstwa serwisowa w których wstrzykujesz DAO lub inne serwisy lub jakiś inny specyficzny bean. Aby to robić musisz użyć mechanizmu Dependency Injection. Jeśli piszesz w Javie EE to korzystasz z CDI, jeśli ze Springa to Spring IoC.

Następnie te dane możesz pokazać na stronie lub poprzez RESTful. Jeśli REST to w Springu masz Spring MVC, w EE mazs JAX-RS.


Hate the sin, love the sinner

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0