JEE EJB JPA i aplikacją kliencką z JPA

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-16 20:14
0

Witam
Mam taki poważny problem z projektem JEE, którego nie potrafie rozwiązać.

Tworze projekt Java EE w Netbeans 8.0.2 stworzyłem projekt Rozliczenia. Projekt słada się z dodatkowych dwóch pod projektów Rozliczenia-ejb i Rozliczenia-war.

W części ejb stworzyłem komunikację z bazą danych i zacząłem tworzyć sestionBeans ale napotkałem problem że gdy chciał stworzyć interfejs Remote i pokazał mi że muszę użyć innego projektu bibloteki do przechowania interfejsów Remote. Więc usunąłem całą konfigurację bazy danych z części ejb i przeniosłem do nowej biblioteki a w ejb stworzyłem potrzebne ziarna ejb i wszystko zadziałało jak trzeba. Jednak konfiguracja komunikacji z bazą danych wyglądała tak samo jak w projektach klienckich /META-INF/persistence.xml.

Rozpocząłem więc tworzyć projekt w części war jednak doszłem do takiego momentu że musiałem wprowadzić więcej danych do projektu. Dane mają pochodzić z aplikacji klienckich więc dołączyłem ową biblotekie do aplikacji klienckiej i nie mogłem jej po tej operacji uruchomić.

Problem jest taki że moje aplikacje klienckie również korzystają z baz danych i ku mojemu zdziwieniu aplikacja kliencka wczytywała uparcie plik /META-INF/persistence.xml nie aplikacji klienckiej tylko z dołączonej biblioteki i powstawał błąd nazw tabeli.

Wiec przeniosłem persistence.xml do projektu ejb, niby to działało ale ciągle zrywa połączenie z bazą danych i pokazuje błędy komunikacji z bazą danych.

Interesuje jak radzicie skonfigurować bazę danych w ejb aby nie było konfliktu w aplikacji klienckiej.

Pozostało 580 znaków

2015-01-17 09:09
0

Trochę nie ogarniam "Wiec przeniosłem persistence.xml do projektu ejb, niby to działało ale ciągle zrywa połączenie z bazą danych i pokazuje błędy komunikacji z bazą danych.". TO może rozwiąż problem zrywania połączenia. MOże jakieś błędy daj

Chodziło mi o to że przeniosłem konfiguracje JPA do projektu ejb a klasy encji pozostały w projekcie biblioteki. Obecnie stworzyłem jeszcze jeden projekt ejb w którym umieściłem konfiguracje bazy danych oraz encje i dodałem go do projektu biblioteki. Zaczęły mi działać kreatory w Netbeans ale nie mogę uruchomić projektu. pokazuje mi że nie widzi interfejsów Remote. - grzegorzkossa 2015-01-17 18:27

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0