Swing do lamusa ?

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-04 03:12
0

Taka mnie refleksja dziś przyszła, że Swing jest wykorzystywany tylko do nauki Javy. Nie spotkałem się, aby w ogłoszeniach o prace był wymagany Swing. Zawsze to były web aplikacje.
Niby piszą że wszystko się przenosi do aplikacji obsługiwanych przez przeglądarki internetowe. Więc nie opłaca się uczyć Swinga dokładnie. Czy dobrze myślę?
Czy to znaczy, że aplikacje dedykowane dla firm, są obsługiwane przez przeglądarki?

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 03:43
1

Nie opłaca się uczyć swinga "dokładnie" - tak w ogóle to też się go nie opłaca uczyć - polecam java-fx o wiele fajniejsza technologie, szczególnie do "zabaw".


"Perhaps surprisingly, concurrent programming isn’t so much about threads or
locks, any more than civil engineering is about rivets and I-beams."

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 04:24
garainz
0

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak widac na forum ostatnio jest mocne ciśnienie na swinga przez osoby poczatkujace. Oczywiście java w zdecydowanej większości to web, gdzie raczej nie ma miejsca dla swinga(poprawcie mnie jezeli sie myle). Z drugiej strony sa firmy wytwarzajace aplikacje desktopowe opierane na swingu w sposob pośredni czy tez bezpośredni. Oczywiście tych firm jest zdecydowanie mniej aniżeli web. Dla przykładu czesc aplikacji dla wojska jest tak wytwarzanych. Podsumowując wszystko zalezy co chcesz robic:)

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 09:32
0

Zawsze opłaca się uczyć. Czy dokładnie to zależy od tego co chcesz robić. Jeżeli web to nie trzeba się zagłębiać jeżeli natomiast jeżeli wolisz iść w stronę RCP to zdecydowanie tak.

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 11:40
0

Jest kilka opcji, Eclipse RCP i Netbeans Platform to spore środowiska i jest trochę firm robiących w tym aplikacje. W przypadku Netbeans Platform masz już Swinga właśnie. Jest też trochę firm które sporo robią w czystym swingu.

JavaFX ma ten problem, że brak jej właśnie takiego sporego środowiska w stylu Eclipse RCP, czy NP. Ma natomiast tę zaletę, że można ją w miarę łatwo mieszać ze Swingiem, więc przynajmniej częściowa migracja jest możliwa (chociaż efekty wizualne czasami są różne;) )

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0