Framework do małej aplikacji

0

Witam!
Piszę małą apkę deskopową do zarządzania jakimiś tam obiektami połączonymi z bazą. Zależy mi bardzo, żeby odzielić część biznesową od interfejsu. Nie chcę używać do jakiegoś dużego frameworka bo była by to jedynie sztuka dla sztuki, a i pisanie własnego frameworku (o ile mozna coś tak małego nazwać tym słowem ;p) nie bardzo mi się widzi (chyba ze tak własnie powinienem zrobić). Jakiego frameworka powinienem użyć to takich celów. Co byście mi polecili ? Java w wersji SE.

1

Spring + mvc pattern?

1

JavaFX i Guice?

1

Adam Bien zrobił coś takiego jak afterburner.fx, to minimalistyczny framework oparty na javieFX i kawałku własnego kontenera DI. Zerknij, może Ci to wystarczy http://afterburner.adam-bien.com/ https://github.com/AdamBien/afterburner.fx w jego repozytoriach jest parę projektów na tym opartych.

2

JavaFX + Guice (albo Spring). Względnie narzeźbić w webówce i dopisać skrypt, który odpali serwer i wywoła przeglądarkę na localhost.

0

Dzięki za tą JaveFX, słyszałem że coś takiego istnieje ale nigdy nie sprawdzałem tego. Możliwość stylizowania w CSS to w despkopowych apkach jak dla mnie spełnienie marzeń ;D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0