Emulowanie portu COM

0

Witam,

na wstępie napiszę że wiem że porty COM ble ble stare , nie jare i w ogóle do kitu itp.

No ale niestety mam aplikację która pobiera dane przez port COM ( SDK pewnego badziewnego urządzenia pobiera tylko z portu COM info, nie pytajcie mnie dlaczego) i muszę ja troszkę zmodyfikować jej zachowanie(a konkretnie to żeby działała bez kabla) a że nie mam dostępu do kodu źródłowego no to najłatwiej mi będzie zemulować port COM , a informacje które chcę przekazać przesyłać poprzez BT albo Fifirifi.

Pytanie moje brzmi czy da się w łatwy sposób emulować port COM spod kodu Javy (przeszukiwanie googla niestety nie przyniosło rezultatów) czy lepiej użyć narzędzia typu http://com0com.sourceforge.net/ i na dwa wirtualne porty podsyłać info?

0

Co to znaczy bez kabla? Jeżeli w kompie nie masz portu COM to stosujesz przejściówkę na USB. W systemie jest to wtedy widoczne jako wirtualny port COM - dzieje się to automatycznie. Wtedy gadasz z tym urządzenie w Javie np. za pomocą liba RXTX. I śmiga - masz SDK - tym lepiej. Czyli jak rozumiem jest wystawiony interfejs i nie musisz się skupiać na obsługiwaniu sygnałów tylko wołasz metody/funkcje jak to jest jakas dllka. Trochę nie rozumiem do końca w czym jest problem "bez kabla".

0

tzn że nie mogę użyć kabla, tzn informację na port muszą być przekazywane bezprzewodowo O_o :P

1

com0com będzie zdecydowanie prościej i szybciej

0

A zastosowanie konwertera bluetooth/COM? Takie moduły przecież istnieją. Tzn. dongle BT wpinany po USB widoczny jako port szeregowy.

0

i co sobie pytacz potem ma z tym portem zrobić????

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1