Szybka nauka Javy dla znających C++

0

Cześć,
na początku chcę zaznaczyć, że zaznajomiłem się z tematem Książki do Javy i niestety nie do końca rozwiał on moje wątpliwości.

Studiuję automatykę i robotykę na Politechnice Wrocławskiej i chcę wykorzystać wakację do nauki Javy na tyle żebym mógł dorobić sobie pisząc mniej lub bardziej skomplikowane programy. Aktualnie znam Pascala, C i C++. Pascala uczyłem się w szkole, a C i C++ na studiach. W nauce C oraz C++ wspomagałem się książkami (C - Head First, C++ - Symfonia). Aktualnie kończę Symfonię, która bardzo przypadła mi do gustu - Head First odrobinę zbyt pobłażliwie (jak na mój gust) podchodzi do wielu spraw, a Symfonia bardzo elegancko balansuje pomiędzy typowym podręcznikiem, a stylem Head First.

Nie przedłużając jeszcze bardziej mojej fascynującej historii zadam pytanie - czy jest książka o Javie odpowiadająca stylowi Symfonii? Z tego co wyczytałem, to najbardziej moim wymaganiom odpowiada Thinking in Java, jednak wydaje mi się, że jest ona napisana typowym podręcznikowym językiem, co możecie mi o niej powiedzieć w kontekście mojego problemu?

0

Myślę, że właśnie Thinking in Java jest dla Ciebie dobrą pozycją, bo zakłada ona że znasz już język C i C++. Może i rzeczywiście niektóre momenty są pisane za bardzo naukowo, jednak większość to tekst pisany jak do człowieka a nie do maszyny i dodatkowo poparty przykładami z komentarzem :)

2

Wiekszosc to bicie piany, dla osoby, ktora umie juz kodzic w jakims jezyku...

0

Jeśli coś umiałeś, po prostu ucz się javy.
Jeśli nie, po prostu ucz się javy.

Nie uwierzę, że byłeś dobrym programistą, jeśli przesiadka (>składnia) jest dla Ciebie problemem

0

Mnie się dobrze z tego uczyło.

http://www.empik.com/java-pod[...]cornell,prod3400153,ksiazka-p

Czytałem wcześniejsze wydanie ale to i lepiej że będziesz miał nowsze. To ze to już 8 wydanie cos znaczy.

0

Jeżeli wcześniej pisałeś już w C++ to najszybciej, chyba będzie po prostu oglądać różne tutoriale i kodzić, wspierając się wiedzą z linka, który podał @n0name_l

0

Takie coś mi się rzuciło w oczy, ale nie wiem ile jest warte:
http://helion.pl/ksiazki/java[...]-c-i-c-boone-barry,a_00vh.htm
(a, spojrzałem na rok wydania: 1998 :D)

0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jako że chce mieć opisane istotne rzeczy szczegółowo zdecydowałem się na Thinking in Java, oczywiście, w razie potrzeby, będę się posiłkował dokumentacją :-)

0

Wspomniane przez @n0name_l The Java Tutorials mają wersje e-book - EPUB oraz MOBI. To w przypadku gdy chcesz poczytać w jakimś bardziej dogodnym miejscu niż przed biurkiem.

Z książek typowo drukowanych (a nie adaptacji kursów internetowych) i świeżych jest np:
http://helion.pl/ksiazki/java[...]tmann-gary-cornell,javpd9.htm
http://helion.pl/ksiazki/java[...]tmann-gary-cornell,javtz9.htm

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0