Prosty CMS w javie

Odpowiedz Nowy wątek
2014-03-10 15:30
0

Cześć,

Pracuję w dużych korporacyjnych projektach JEE, śmigam po różnych warstwach aplikacji, ale praktycznie cała moja kariera to przerabianie nieswojego kodu lub dopisywanie do niego nowych funkcjonalności. Chciałbym wreszcie napisać coś swojego od zera - prosty CMS z JSF, JPA, Hibernate + JavaScript, AJAX, JQuery i może RESTy. I tutaj pojawia się problem - czy taki dobór technologii przekreśla w 100% praktyczność mojego małego, obsranego CMSa? Jak już go zrobię, chciałbym od czasu do czasu robić jakieś małe zlecenia, które składałyby się na przerabianie mojej bazowej aplikacji, ale z tego co się orientuję to różnego typu JBossy, Tomcaty, glassfishe są za drogie i raczej każdy będzie wolał coś taniego w phpie?

Chodzi mi głównie o takie niedochodowe strony typu salon fryzjerski, wizytówka firmy, etc. które są proste, mają jedynie funkcję informacyjną, a nie przynoszą konkretnego dochodu. Chciałbym klepać coś webowego w javie, dobór pozostałych frameworków i technologii jest opcjonalny.

wizytówka salonu fryzjerskiego w jee ? do much też strzelasz z kałasznikowa ? - niezdecydowany 2014-03-10 17:07
Chodzi mi o znalezienie kompromisu między czymś, co byłoby po drodze z moim rozwojem zawodowym, a aplikacją, która nie byłaby tylko do szuflady i mogłaby być podstawą do małych zleceń. Wizytówka salonu to tylko przykład wstępnej funkcjonalności jaką chciałbym sklepać na dobry początek. - nieuczesany 2014-03-10 20:09

Pozostało 580 znaków

2014-03-10 15:33
Szczery
0

Jeżeli chcesz zrobić swojego CMS w java i pożniej personalizować go pod klienta to nie ma problemu..używasz technologii jakich chcesz.

Pozostało 580 znaków

2014-03-10 15:41
0

Pracuję w dużych korporacyjnych projektach JEE, śmigam po różnych warstwach aplikacji

Mam wątpliwości po przeczytaniu

JBossy, Tomcaty, Glassfishe są za drogie

Biorąc od uwagę że wszystkie 3 są darmowe, o ile masz je gdzie postawić ;]

Jesli chodzi o CMS to nie widzę problemu żeby go tak zrobić, chociaz java tak-sobie nadaje się do takich projektów. Możesz też zainteresować się na przykład Spring Roo.
A co do deploymentu to może embedded jetty? Da się tak zrobić (wiem z doświadczenia ;) ) żeby mieć runnable jar który startuje takie właśnie wbudowane jetty -> "klient" dostaje tylko jara którego odpala dwuklikiem i aplikacja startuje.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
Przypuszczam, że koledze raczej chodziło o hosting tych rozwiązań - airborn 2014-03-10 15:44

Pozostało 580 znaków

2014-03-10 15:49
0

Hosting dla aplikacji webowych na platformę Java

Za darmo można mieć hosting na Google App Engine i to chyba nawet do celów komercyjnych. W związku z tym, że na GAE/J jest sporo ograniczeń to wiele frameworków odpada, a z drugiej strony jest sporo frameworków specjalnie dla GAE/J. Google nie dokłada żadnych reklam i tego typu badziewia do stron nawet w darmowej opcji.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0