Aplikacja Java na płycie a instalacja JRE

0

Mam małe wyzwanie, ponieważ chce umieścić instalacje JRE na płycie CD obok aplikacji (jar opakowany Launch4J do pliku .exe) i ma działać to mniej więcej w taki sposób:
Jeśli mamy zainstalowane JRE w wersji min 1.7 to aplikacja uruchamia się z płyty, a jeśli nie uruchamia się instalacja JRE znajdującej się na płycie. Czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić, bez tworzenia instalki programu? Obecnie jest zrobione tak, że jeśli nie ma JRE to wyskakuje info, że JRE jest wymagane i, że trzeba zainstalowć z płyty.

0

próbowałeś coś takiego? http://www.programosy.pl/kategoria,instalatory,1,1.html
Pamiętam, ze jeszcze za czasów studenckich kolega wykorzystując program tego typu rozwiązał problem

0

Tak, instalator już utworzyłem i działa ok, ale klient zażyczył sobie żeby odpalać aplikacje z płyty (bez instalowania) i podczas uruchomienia .jar lub .exe ma sprawdzac czy jest zainstalowane JRE jesli nie ma zainstalować z płyty (nie z internetu). Czy jest to w jakiś prosty sposób osiągalne?

0

Czy jest jakiś wrapper/ laucher do Javy (plik .jar), który przed uruchomieniem jara sprawdzi czy Java JRE jest zainstalowane i jesli nie to zainstaluje z podanej lokalizacji? Launch4j potrafii sprawdzic czy jest Java i jesli nie ma to probuje sciagac z internetu, poza tym ma tez opcje dolącznia JRE jako bundle, ale ani to ani to rozwiązanie mnie nie zadowala. Chce mieć jara na płycie opakowanego w exe i jesli nie ma JRE zainstalowanego to powinien zainstalować z płyty.

0

Zapytaj na forum launch4j :]

0

Możesz jeszcze ściągnąć kod źródłowy launch4j i przekompilować właśną wersję wcześniej znajdując i zmieniając odpowiednią funkcję.

Generalnie twórcą launch4j jest Polak także może uda Ci się do niego dotrzeć :)

pzdr

1

Możesz zmusić launch4j do współpracy z Portable Apps:
http://portableapps.com/manuals/PortableApps.comLauncher/topics/java.html

Możesz opakować JAR-a bez launch4j:
http://portableapps.com/apps/utilities/java_portable_launcher

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1